2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa elementów umundurowania dla Straży Miejskiej Miasta Krakowa II
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów umundurowania II, wykonanych wg wzorów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) oraz zgodnych ze wzorami umundurowania używanymi przez SMMK. 2.Rozmiary dla poszczególnych części zamówienia zostaną ustalone z wybranym Wyk. po zawarciu umowy. 3.Na Wyk. ciąży wykazanie, że oferowane elementy umundurowania są zgodne ze SWZ – przedmiot zamówienia powinien być zaopatrzony w odpowiednie metki z opisem składu użytych materiałów lub do oferty winna być dołączona oddzielna informacja Wykonawcy w tym zakresie, np. odpowiedni atest, certyfikat, lub inny dokument potwierdzający, że zaoferowane w ofercie elementy umundurowania są zgodne z OPZ. 4.Wzory złożone wraz z ofertą przetargową Wyk., muszą być zgodne ze wzorami umundurowania używanymi przez SMMK. Oferty nie odpowiadające tym warunkom, zostaną odrzucone, jako niezgodne z SWZ. 6.Fotografie (zdjęcia) wzorów obowiązujących mundurów w SMMK zostaną udostępnione na wniosek zainteresowanej Strony, złożony za pośrednictwem strony prowadzonego postępowania. 7.Zam. dopuszcza składanie ofert częściowych, Wyk. może złożyć ofertę na dowolną ilość części, zgodnie z następującym podziałem: a) Cz. 1 – Mundur polowy, b) Cz. 2 – Koszulobluzy, c) Cz. 3 – Pas taktyczny z systemem MOLLE, d) Cz. 4 – Czapki, e) Cz. 5 – Oznakowanie mundurów, f) Cz. 6 – Trzewiki specjalne całoroczne, g) Cz. 7 – Buty niskie (ubiór specjalny), h) Cz. 8 – Półbuty męskie, i) Cz. 9 – Golf ciemnogranatowy, j) Cz. 10 – Koszulka typu „polo”, Podkoszulek typu „T-shirt”, k) Cz. 11 – Kurtka przeciwdeszczowa, l) Cz. 12 – Kurtka zimowa soft-shell ¾, m) Cz. 13 – Kurtka zimowa uniwersalna „pilotka”, n) Cz. 14 – Kamizelka odblaskowa, o) Cz. 15 – Tarcza znak-lizak, p) Cz.16 – Spodnie typu „ripstop”, q) Cz. 17 – Skarpety, r) Cz. 18 – Bluza typu „Combat Shirt”, s) Cz. 19 – Kamizelka taktyczna, t) Cz. 20 – Pas główny, u) Cz. 21 – Opaska na gaz z uchwytem, v) Cz.22 – Komin dzianinowy, w) Cz. 23 – Rękawiczki skórzane, x) Cz. 24 – Krawat służbowy, y) Cz. 25 – Spinka do krawata. 8.Wybrany w części 1 Wyk., będzie zobowiązany do dokonania pomiarów indywidualnych w siedzibie Zamawiającego, w uzgodnionym terminie, na własny koszt lub uzgodniony zostanie z Zamawiającym inny sposób dokonania pomiarów. Strony mogą uzgodnić, że zamiast pomiarów Wyk. na własny koszt, dostarczy Zam. dla danego asortymentu wzory poszczególnych rozmiarów, które zostaną zwrócone po dokonaniu pomiarów. 9.Wyk. udziela pełnej (materiały i robocizna) gwarancji na wyroby będące przedmiotem zamówienia na okres minimum 12 mies. -maksimum 48 mies. (zgodnie z ofertą). 10.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy został określony w załącznikach do SWZ, w tym w PPU (wzorze umowy), stanowiącym zał. 9 do SWZ oraz w OPZ stanowiącym zał. nr 2 do SWZ. 11. Zam., zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci JEDZ. Zam. żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona 12. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: a) Formularz oferty (wraz z wymaganymi załącznikami) oraz Szczegółową specyfikacją cenową – poprzez zamieszczenie na Platformie wypełnionego zał. nr 1 oraz 1a do SWZ sporządzonego wg wzoru udostępnionego przez Zamawiającego. W przypadku złożenia oferty na innym formularzu niż zał. nr 1 oraz nr 1a do SWZ, powinien on zawierać wszystkie wymagane informacje określone w tym załączniku. Formularz oferty oraz Szczegółowa specyfikacja cenowa nie podlega uzupełnieniu. b) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Sekcji V pkt 11) SWZ, z tym, że: 1) dotyczy wzorów elementów umundurowania – w przypadku braku metki z opisem składu użytych materiałów do oferty powinna być dołączona oddzielna informacja Wykonawcy w tym zakresie, np. odpowiedni atest, certyfikat, lub inny dokument potwierdzający, że zaoferowane w ofercie elementy umundurowania są zgodne z OPZ; 2) dotyczy wzorów elementów umundurowania – do części, w których występują rodzaje męskie i damskie wystarczy wzór męski; 3) załączone do oferty wzory elementów umundurowania i próbki materiału nie stanowią załącznika do Umowy i będą zwrócone zgodnie z dyspozycją art. 77 Pzp. 4) do cz. 1 - 2 należy dołączyć próbki materiału o wymiarach min. 15 cm x 15 cm wraz z atestem, certyfikatem, lub innym dokumentem potwierdzającym, że zaoferowane w ofercie elementy umundurowania są zgodne z OPZ oraz z SWZ (opis składu tkaniny). 5) wzory elementów umundurowania i próbki materiału powinny być dostarczone zgodnie ze wskazaniem w Sekcji XII pkt 1 lit. b) SWZ. c) w przypadku Wyk. powołujących się na zasoby podmiotów udostępniających zasoby – Zobowiązanie tych podmiotów z wykorzystaniem wzoru stanowiącego zał. 7 do SWZ. d) w przypadku Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp z wykorzystaniem wzoru stanowiącego zał. 4 do SWZ. e) oświadczenie/Oświadczenia, o którym/-ch mowa w sekcji XVI SWZ. f) Odpis lub informację z KRS, Ceidg lub innego właściwego rejestru – w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wyk. jest umocowana do jego do jego reprezentowania. Wyk. nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, o ile wskaże w Formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych. g) Jeżeli dotyczy - Pełnomocnictwa.
Interne Kennung: ST.RL.261.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793) - zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zam. nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci JEDZ. Zam. żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona. 3. Wyk. udziela pełnej (materiały i robocizna) gwarancji na wyroby będące przedmiotem zamówienia na okres minimum 12 mies. - maksimum 48 mies. (zgodnie z ofertą). 4. Zam. wzywa Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowym środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia oraz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (zwanego dalej JEDZ), aktualnego na dzień składania ofert: 4.1. Wykaz wykonanych dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty wykonania oraz podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli Wyk. z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty. Wykaz wykonanych dostaw zaleca się sporządzić według wzoru stanowiącego zał. 8 do SWZ. UWAGA!: Jeżeli Wyk. powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw, wykonywanych wspólnie z innymi Wyk., wówczas w powyższym Wykazie zobowiązany jest podać jedynie te dostawy, w których wykonaniu Wyk. ten bezpośrednio uczestniczył 4.2.Ośw., o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składanego na formularzu JEDZ sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, podpisane odpowiednio przez osoby upoważnione do reprezentowania Wyk., (zał.3 do SWZ); (Sek. XVI pkt 2.2. SWZ) 4.3.Jeżeli dot. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wyk. (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z Wyk. wspólnie ubiegających się o zamówienie. Ośw. te winny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wyk. wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (art. 125 ust. 4Pzp); 4.4.Jeżeli dot. w przypadku polegania przez Wyk. na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie art. 118 ust. 1 Pzp – Oświadczenie na formularzu JEDZ, składa podmiot udostępniający zasoby. Oświadczenie to winno potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wyk. powołuje się na zasoby podmiotu (art. 125 ust. 5 Pzp). 4.5.Ośw. Wyk., w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wyk., który złożył odrębną ofertę, albo ośw. o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wyk. należącego do tej samej grupy kapitałowej.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wyk. ośw., o którym mowa powyżej, składa każdy z Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Ośw. zaleca się sporządzić wg zał.5 do SWZ. 4.6.Oświadczenia składanego na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu z postępowania w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Sek. XVI pkt 2.6 SWZ) 4.7.Jeżeli dot. – Ośw. podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Ośw. się sporządzić wg zał. 3b do SWZ. 4.8.Odpisu lub informacji z KRS lub z Ceidg, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 mies. przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 4.9. Informacji z KRK w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4) Pzp, dot. orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 mies. przed jej złożeniem. 4.10.Ośw. o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstawy wykluczenia z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3) - 6) Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1) Pzp. Ośw. o aktualności informacji zawartych w JEDZ zaleca się sporządzić wg zał.6 do SWZ. 4.11. W innych przypadkach stosuje się zapisy zawarte w Sekcji XVI pkt 2.11-2.16 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35812000 Kampfuniformen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów umundurowania, wykonanych wg wzorów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) (Dz. U. z 1998 r., Nr 112 poz. 713 z późn. zm.) oraz zgodnych ze wzorami umundurowania używanymi przez Straż Miejską Miasta Krakowa. 2.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części, zgodnie z następującym podziałem: a) Część 1 – Mundur polowy, b) Część 2 – Koszulobluzy, c) Część 3 – Pas taktyczny z systemem MOLLE, d) Część 4 – Czapki, e) Część 5 – Oznakowanie mundurów, f) Część 6 – Trzewiki specjalne całoroczne, g) Część 7 – Buty niskie (ubiór specjalny), h) Część 8 – Półbuty męskie, i) Część 9 – Golf ciemnogranatowy, j) Część 10 – Koszulka typu „polo”, Podkoszulek typu „T-shirt”, k) Część 11 – Kurtka przeciwdeszczowa, l) Część 12 – Kurtka zimowa soft-shell ¾, m) Część 13 – Kurtka zimowa uniwersalna „pilotka”, n) Część 14 – Kamizelka odblaskowa, o) Część 15 – Tarcza znak - lizak, p) Część 16 – Spodnie typu „ripstop”, q) Część 17 – Skarpety, r) Część 18 – Bluza typu „Combat Shirt”, s) Część 19 – Kamizelka taktyczna, t) Część 20 – Pas główny, u) Część 21 – Opaska na gaz z uchwytem, v) Część 22 – Komin dzianinowy, w) Część 23 – Rękawiczki skórzane, x) Część 24 – Krawat służbowy, y) Część 25 – Spinka do krawata. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna ww. warunek w tym zakresie za spełniony, jeżeli Wykonawca: wykaże się odpowiednim doświadczeniem tj. Wykonawca wykaże, że w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie wykonał, co najmniej jedną dostawę odpowiadającą przedmiotowi zamówienia tj. wykonał dostawę mundurów**, bądź elementów umundurowania** o przedmiocie tożsamym z częścią na która składa ofertę i wartości wskazanej w tabeli umieszczonej w Sekcji XIV pkt 1 SWZ*. UWAGA!: *Wykonawca może posłużyć się tym samym doświadczeniem na poczet spełnienia warunku w więcej niż jednej części. **Poprzez dostawę mundurów lub elementów umundurowania należy rozumieć wykonanie dostawy mundurów lub elementów umundurowania dla jednostek straży miejskich lub lasów państwowych lub wojska lub policji lub straży pożarnej lub innych służb mundurowych. 4. Zamawiający informuje, że przy opisie warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej (lub sytuacji ekonomicznej) nie zastosował poziomów zdolności określonych w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie ustawy o certyfikacji wykonawców, z uwagi na specyficzny charakter przedmiotu zamówienia / fakt, że dla danego przedmiotu zamówienia poziomy te nie zostały określone w przepisach prawa.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.