See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej - Prosumenci (01.07.2026 - 30.06.2029)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) do 30 PPE o szacowanym wolumenie 5 356 070 kWh (zamówienie podstawowe) oraz usługa bilansowania i rozliczenia energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w okresie od 01.07.2026r. do 30.06.2029r. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Zamawiający zastrzegł, że minimum 50% dostarczonej energii elektrycznej ma pochodzić ze źródeł odnawialnych (gwarancja pochodzenia). Wykonawca, któremu udzielone zostanie zamówienie zobowiązany będzie do składania Zamawiającemu (Stronie Umowy) gwarancji pochodzenia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (wolumen stanowiący co najmniej 50% dostarczonej energii elektrycznej).
Interne Kennung: PGK/02/2026/EE/WR
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) do 30 punktów poboru (PPE) o szacowanym wolumenie (zamówienie podstawowe) – 5 356 070 kWh oraz usługa bilansowania i rozliczenia energii elektrycznej wprowadzonej do sieci. 2. Zamawiający zastrzega, że minimum 50% dostarczonej energii elektrycznej ma pochodzić ze źródeł odnawialnych (gwarancja pochodzenia). Wykonawca, któremu udzielone zostanie zamówienie zobowiązany będzie do składania Zamawiającemu (Stronie Umowy) gwarancji pochodzenia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (wolumen stanowiący co najmniej 50% dostarczonej energii elektrycznej). 3. Rozliczenie energii elektrycznej wprowadzonej przez Odbiorcę do sieci OSD odbywa się w systemie: 1) Net-billing, 2) Net-metering.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Gmina Miasto Włocławek 1) Zamawiający w roku 2027 planuje przeprowadzenie inwestycji polegających na montażu instalacji PV na obiektach wskazanych w poz. 21 – 28 Załącznika nr 1 do OPZ. Planowany termin zakończenia inwestycji i uzyskania statusu Prosumenta to 01.01.2028r. W związku z możliwym wystąpieniem opóźnień w realizacji, Zamawiający zastrzega możliwość opóźnienia rozpoczęcia dostaw (do wszystkich lub niektórych PPE) maksymalnie o 3 miesiące. 2) O opóźnieniu rozpoczęcia dostaw Zamawiający zobowiązany jest poinformować Wykonawcę nie później niż 30.11.2027r. 3) Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem zakresu i wolumenu złożone zostanie w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym) na adres e-mail Wykonawcy wskazany w Umowie. Oświadczenie przekazane na wskazany w Umowie adres e-mail Wykonawcy uznane zostanie za dostarczone skutecznie. 4) Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego a nie zobowiązaniem wobec Wykonawcy