2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wraz z instalacjami, urządzeniami, małą architekturą i podziemnym zbiornikiem retencyjnym na wody opadowe
Beschreibung: Budowa i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wraz z instalacjami, urządzeniami, małą architekturą i podziemnym zbiornikiem retencyjnym na wody opadowe w ramach zadania „Modernizacja i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu” współfinansowanego ze środków Programu Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Siedziba Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej (KW PSP) w Toruniu położona jest przy ul. Prostej 32 w Toruniu. Stanowi ją budynek administracji publicznej o funkcji biurowej z częścią techniczną obejmującą garaże dla pojazdów. Teren inwestycji obejmuje działki nr 213 i 216/1, 216/3 i 218 i przylega południową granicą do ul. Międzymurze, a zabudowa jest usytuowana w linii tej granicy. Elementem istniejącej zabudowy jest odcinek historycznego zabytkowego muru obronnego Nowego Miasta. Do muru przylegała jedna z części budynku Komendy, ahistoryczna i niefigurująca w rejestrze zabytków, która została całkowicie rozebrana w czerwcu 2023 r. Zabytkowy mur obronny pozostaje zachowany.
Interne Kennung: WT.2370.13.2024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262700 Umbau von Gebäuden, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wraz z instalacjami, urządzeniami, małą architekturą i podziemnym zbiornikiem retencyjnym na wody opadowe” w ramach zadania „Modernizacja i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wraz z instalacjami, urządzeniami, małą architekturą i podziemnym zbiornikiem retencyjnym na wody opadowe w ramach zadania „Modernizacja i rozbudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu” współfinansowanego ze środków Programu Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025. Siedziba Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej (zwana dalej KW PSP) w Toruniu położona jest przy ul. Prostej 32 w Toruniu. Stanowi ją budynek administracji publicznej o funkcji biurowej z częścią techniczną obejmującą garaże dla pojazdów. Teren inwestycji obejmuje działki nr 213 i 216/1, 216/3 i 218 i przylega południową granicą do ul. Międzymurze, a zabudowa jest usytuowana w linii tej granicy. Elementem istniejącej zabudowy jest odcinek historycznego zabytkowego muru obronnego Nowego Miasta. Do muru przylegała jedna z części budynku Komendy, ahistoryczna i niefigurująca w rejestrze zabytków, która została całkowicie rozebrana w czerwcu 2023 r. Zabytkowy mur obronny pozostaje zachowany. Projektuje się zachowanie w całości budynku głównego i dobudowę nowoprojektowanej części Komendy Wojewódzkiej w miejscu rozebranego dawnego warsztatu, oddalając projektowaną zabudowę od zabytkowego muru obronnego, aby niezabudowany pas terenu wzdłuż muru zapewniał dostęp konserwatorski do muru i jego naturalne osuszanie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres podstawowy obejmuje roboty budowalne: 1) w zakresie rozbudowy, a) stan surowy otwarty (konstrukcja), b) stan surowy zamknięty (dach+okna), c) windy, d) elewacja, e) ścianki murowane i działowe, f) prace konserwatorskie (ściana wschodnia, mury wolnostojące, elementy drewniane), g) warstwy podposadzkowe, h) wykończenia i) instalacje sanitarne j) instalacje elektryczne 2) w zakresie przebudowy: a) rozbiórki, b) stan surowy otwarty (konstrukcja) c) stan surowy zamknięty (dach), d) winda, e) instalacje sanitarne, f) instalacje elektryczne, w tym wewnętrzne linie zasilające i rozdzielnice 3) w zakresie zagospodarowania terenu: a) sieci sanitarne zewnętrzne, b) sieci elektryczne zewnętrzne, c) utwardzenie tymczasowe. Zakres objęty prawem opcji obejmuje: 1) w zakresie rozbudowy, a) wyposażenie 2) w zakresie przebudowy: a) ściany dziełowe, b) warstwy podposadzkowe, c) wykończenia, d) wyposażenie; 3) w zakresie zagospodarowania terenu: a) roboty budowlane. Roboty budowlane wchodzące w zakres prawa opcji winny zostać wykonane w terminie 12 miesięcy od dnia zakończenia (protokolarnego odebrania przez Zamawiającego) robot budowlanych z zakresu podstawowego, jednak nie później niż do dnia 30 listopada 2027 r