2. Verfahren
Verfahren
Titel: ICT-palveluiden ja -laitteiden hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Ab Stormossen Oy:n kokonaisvaltainen ICT-palvelukumppanuus, joka sisältää jatkuvat ICT-palvelut, käyttäjä- ja lähituen, infrastruktuurin hallinnan, tietoturva- ja valvontapalvelut, asiantuntija- ja kehittämispalvelut sekä ICT-laitteiden hankintaan ja rahoitukseen liittyvät palvelut. Hankinnan tarkempi sisältö, vaatimukset ja rajaukset on kuvattu tarjouspyynnön liitteissä.
Interne Kennung: 621520
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 32420000 Netzausrüstung, 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 621520
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 32420000 Network equipment, 48820000 Servers
5. Lot
Lot: LOT-0000