494685-2026 - Wettbewerb
Kroatien – Eichdienstleistungen – Usluge zrakoplovnih provjera tehničkih sustava i zrakoplovnih navigacijskih postupaka - okvirni na 4 g.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usluge zrakoplovnih provjera tehničkih sustava i zrakoplovnih navigacijskih postupaka - okvirni na 4 g.
Beschreibung: Usluge zrakoplovnih provjera tehničkih sustava i zrakoplovnih navigacijskih postupaka, sukladno tehničkim zahtjevima i specifikaciji iz Troškovnika, iz priloga ove dokumentacije.
Interne Kennung: UR-26-412-008
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50433000 Eichdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Predmet nabave su sljedeće usluge: - usluge zrakoplovnih provjera tehničkih sustava - operativni pregled letačkog postupka - letna validacija letačkih postupaka - kodiranje PBN letačkih postupaka za pretprodukcijsku bazu podataka sukladno tehničkim zahtjevima i specifikaciji iz Troškovnika, iz priloga ove dokumentacije. Usluge zrakoplovne provjere, operativnog pregleda letačkog postupka i kodiranja PBN letačkih postupaka za pretprodukcijsku bazu podataka provode se ili periodično ili na zahtjev, u potpunosti sukladno ICAO standardima i pravilima (Doc. 8071, Annex 10 i Annex 14, PANS OPS ICAO Doc 8168 Volume I, Volume II i Volume III, ICAO Doc 9906 Volume 5, ICAO Doc 9906 Volume 6 Flight Validation Pilot Training and Evaluation), jednako kao i sukladno Uredbama 2017/373, 2020/469, ISO 9001 i Pravilniku o oblikovanju i utvrđivanju načina, postupaka i drugih uvjeta za sigurno uzlijetanje i slijetanje zrakoplova, Dodatak 2: Compliance Lists for IFP flight tests (Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture Narodne novine br. 39/2023). U svrhu ove nabave, termin „letna validacija“ (flight validation) znači isključivo validacija letačkih postupaka zrakoplovom („aircraft flight validation“), odnosno validacija koja se provodi korištenjem zrakoplova. Vezano za zahtjeve iz Tablica 1., 2. i 3. ponuditelj mora priložiti sve tražene dokaze navedene u dijelu Tehnički zahtjevi, točke 1. do 14. općih zahtjeva (Prilog ove dokumentacije). Ponuditelj je dužan ispuniti Tablicu 1. (Prilog: Tehnički zahtjevi) - Popis sustava/uređaja/postupaka za čiju zrakoplovnu provjeru ispravnosti je ponuditelj ovlašten, s tim da ponuditelj mora imati odgovarajuća ovlaštenja za zrakoplovnu provjeru sustava/uređaja i postupaka navedenih u Tablici 1. od rednog broja 1 do 14. Ponuditelj mora udovoljiti svim obveznim zahtjevima iz Priloga: Tehnički zahtjevi, a koje unosi u Tablicu 1. od rednog broja 1 do 14. Ponuditelj je dužan pokraj svakog zahtjeva upisati/označiti (znakom „x“) da li ga ispunjava. Naručitelj će odbiti i neće razmatrati ponude ponuditelja koji ne udovoljavaju svim obveznim zahtjevima iz Tablice 1. (zahtjevi od red. br. 1 do 14) naručitelja. Uz popis sustava/uređaja ponuditelj je dužan dostaviti i uzorke/kopije izvješća (report) za svaku od navedenih zrakoplovnih provjera, te navesti koji Priručnik za zrakoplovnu provjeru koristi ili dati kratki opis procedura po kojima radi zrakoplovne provjere. Ponuditelj je također dužan dostaviti uzorke/kopije izvješća o validaciji letačkih postupaka u letu te navesti koji Priručnik se koristi kao temelj za takvu validaciju letačkih postupaka u letu i dužan je dostaviti kratki opis validacije letačkih postupaka u letu. Ponuditelj je dužan dostaviti popis opreme za zrakoplovnu provjeru sustava/uređaja uz koji moraju biti priložene kopije certifikata i dokaza za navedenu opremu, te kopije svjedodžbe o plovidbenosti navedenih zrakoplova. Ponuditelj je dužan ispuniti Tablicu 2. i Tablicu 3. (Prilog: Tehnički zahtjevi - Podaci o zrakoplovima i opremi, sustavu za provjeru i stručnom osoblju za obavljanje usluga zrakoplovnih provjera). Ponuditelj mora dostaviti podatke za zrakoplov(e)/tip zrakoplova kojima raspolaže sukladno tablici 2 (Prilog: Tehnički zahtjevi), te posadu (pilote i ispitivače) s kojima raspolaže za obavljanje predmetnih usluga. Ponuditelj je dužan dostaviti i popis ovlaštenih inspektora/pilota za zrakoplovne provjere (flight inspektora), uz koje moraju biti priložene kopije njihovih ovlaštenja. Podaci odnosno dokazi navedeni u ovoj točki dostavljaju se sukladno dokumentu Kriteriji kvalitativnog odabira gospodarskog subjekta s uputama/Tehnička i stručna sposobnost.
494685-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifierUR-26-412-008
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureOtvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50433000 Calibration services
5. Lot
LotLOT-0000