See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sieraków w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2025 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych na terenie gminy Sieraków oraz z gniazd pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki oraz pojemniki do selektywnej zbiórki. Wykonawca będzie realizował przedmiot umowy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz organicznie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy. Obszar Gminy Sieraków wynosi 20 321 ha. W skład Gminy Sieraków wchodzi 27 miejscowości (15 sołectw). Gmina Sieraków liczy wg ewidencji ludności prowadzonej przez Urząd Gminy: 8467 mieszkańców. Przeważająca część mieszkańców zamieszkuje budynki jednorodzinne. Szacunkowa liczba gospodarstw domowych wynosi 1950. Wykaz szacunkowej liczby gospodarstw domowych i miejsc gromadzenia odpadów przedstawia Załącznik Nr 2. W drugim półroczu 2025 roku gmina szacuje zebranie następujące ilości odpadów komunalnych: niesegregowane zmieszane odpady komunalne 805 Mg; szkło 108 Mg; tworzywa sztuczne 73 Mg; papier i tektura 51 Mg, odpady wielkogabarytowe 35 Mg, bioodpady stanowiące odpady komunalne 69 Mg, odpady tekstylne i odzież 6 Mg, odpady budowlane i gruz 30 Mg. W trakcie trwania zamówienia liczba nieruchomości zamieszkałych może ulec zmianie w wyniku oddania do użytku i zamieszkania nowych budynków lub wyludnienia. Dane te są wyłącznie informacjami pomocniczymi – nie są wiążące, ponieważ zamówienie dotyczy osób faktycznie zamieszkujących, a nie zameldowanych. Rzeczywista ilość odpadów objętych przedmiotem zamówienia może być odmienna (mniejsza bądź większa) od wyżej wymienionych szacunkowych ilości podanych przez Zamawiającego. Różnica między szacunkowymi, a rzeczywistymi ilościami nie będzie stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Zbiórka, wywóz i zagospodarowanie odpadów winno odbywać się zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2019-2025 oraz przepisami prawa polskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, który określa przedmiot umowy, podstawowe obowiązki Wykonawcy oraz szczegółowy sposób realizacji usług przedstawia Załącznik Nr 1.
Interne Kennung: RIK.272.2.2025.OD
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001