2. Verfahren
Verfahren
Titel: Schoolmaatschappelijk werk
Beschreibung: Toepassing van artikel 2.32, eerste lid, onder b, sub 2, Aanbestedingswet 2012. Stichting Lumens is vanwege haar exclusieve positie binnen de gemeentelijke zorgstructuur en de integrale uitvoering van het schoolmaatschappelijk werk de enige partij die de opdracht kan uitvoeren. Er bestaat geen redelijk alternatief of substituut. De volledige motivering is opgenomen in de VEAT-publicatie. 1800 uur per jaar.
Interne Kennung: 2026-005-LATE-EA-Schoolmaatschappelijk werk
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: A. Unieke verwevenheid met de gemeentelijke sociale basis en de poortwachtersrol De gemeente Eindhoven heeft bij formeel en extern besluit (subsidiebeschikking d.d. 15 december 2025, dossier 2025/00958) Stichting Lumens exclusief gesubsidieerd en aangewezen voor de uitvoering van het Schoolmaatschappelijk Werk (SMW) binnen de lokale sociale basis. Dit besluit omvat specifiek de financiering van 3.037 uur SMW binnen de MBO-sector in Eindhoven voor de jaren 2026 en 2027. Stichting Lumens treedt hierdoor op als de exclusieve 'poortwachter' binnen de zorgstructuur op de locaties van het Summa College. De door het Summa College ingekochte uren (circa 1.800 uur) vormen geen zelfstandige opdracht, maar een noodzakelijke uitbreiding van deze bestaande zorgstructuur. Studenten worden begeleid binnen één integraal werkproces. De extra uren kunnen uitsluitend worden toegevoegd aan het reeds aanwezige team van Stichting Lumens. B. Systeemtechnische en privacy-juridische (AVG) onmogelijkheid van parallelle inrichting Het inrichten van een tweede marktpartij voor het Summa-deel (1.800 uur) naast Stichting Lumens (3.037 uur) stuit op onoverkomelijke systeemtechnische en privacy-juridische barrières. Het AVG- en autorisatieconflict: De registratie, dossiervorming en begeleiding van kwetsbare studenten vindt plaats in het centrale leerlingvolg- en administratiesysteem. Dit systeem bevat bijzondere persoonsgegevens als bedoeld in artikel 9 AVG. Omdat de studentenpopulatie dynamisch is en de hulpvraag vooraf niet kan worden gesegmenteerd, is een voorafgaande scheiding van dossiers onmogelijk. Het parallel inzetten van twee aanbieders vereist toegang tot dezelfde persoonsgegevens of een onwerkbare handmatige triage. Daarnaast ontstaan onaanvaardbare risico's voor de doelbinding, beveiliging en autorisatie van persoonsgegevens. Sluitende AVG-conforme autorisatieprofielen zijn operationeel niet uitvoerbaar en brengen onaanvaardbare compliance- en aansprakelijkheidsrisico's met zich mee voor de aanbestedende dienst als verwerkingsverantwoordelijke. Versnipperde dossiervorming: Het parallel inzetten van twee aanbieders dwingt tot het splitsen van zorgdossiers of het realiseren van complexe ICT-koppelingen tussen verschillende organisaties. Dit leidt tot een onaanvaardbare versnippering van de dossiervorming rondom de student en brengt de kwaliteit en veiligheid van de hulpverlening direct in gevaar. C. Disproportionele kosten en onredelijke inspanning (artikel 2.32 lid 2 Aw 2012) Het inrichten van een tweede marktpartij vereist een volledige duplicatie van faciliteiten, systeemintegratie, ICT, coördinatie en projectleiding. Gelet op de relatief beperkte omvang van de door Summa gefinancierde uren (1.800 uur) is het parallel optuigen en onderhouden van een tweede zorgstructuur financieel en organisatorisch disproportioneel als bedoeld in artikel 2.32 lid 2 Aanbestedingswet 2012. Er bestaat derhalve geen redelijk alternatief of substituut. D. Onacceptabele transitierisico's en noodzaak van continuïteit voor een kwetsbare doelgroep De doelgroep van deze dienstverlening bestaat uit jongeren en jongvolwassenen met complexe psychosociale, maatschappelijke en in veel gevallen GGZ-gerelateerde multiproblematiek. Binnen de jeugdhulp en het maatschappelijk werk is continuïteit van de vertrouwensrelatie ("één student, één plan, één regisseur") essentieel voor effectieve begeleiding en het voorkomen van uitval. Het introduceren van een tweede aanbieder op dezelfde locaties doorbreekt deze methodische eenheid. Indien de urenbudgetten van de ene partij uitgeput raken en de student moet worden overgedragen aan de andere partij louter op basis van de achterliggende financieringsbron, ontstaat een onaanvaardbare onderbreking van lopende begeleidingstrajecten. Dit vergroot het risico op zorguitval, escalatie van problematiek en voortijdig schoolverlaten (VSV). 1800 uur per jaar.
Interne Kennung: 1