495057-2026 - Wettbewerb
Schweden – Personaleinstellung – Bemanningstjänster - Dynamiskt inköpssystem (DIS)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bemanningstjänster - Dynamiskt inköpssystem (DIS)
Beschreibung: Detta dynamiska inköpssystem avser bemanningstjänster för Mulllsjö kommuns verksamheter. Leverantörer kan löpande ansöka om att delta i ett eller flera delområden under systemets giltighetstid. När kommunen har behov av bemanning genomförs en specifik upphandling inom systemet och en anbudsinbjudan skickas till de leverantörer som är kvalificerade inom aktuellt delområde. Systemet är indelat i följande delområden: Administration, Personal & Ekonomi Fastighet, Drift & SamhällsbyggnadVård & OmsorgUtbildning & ArbetslivInterimschefer & Rektorer Exempel på roller som kan efterfrågas inom respektive delområde framgår av den bifogade annonsen.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79600000 Personaleinstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Administration, Personal & Ekonomi
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134381:Lot:1
Los: LOT-0002
Titel: Fastighet, Drift & Samhällsbyggnad
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134381:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Vård & Omsorg
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134381:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Utbildning & Arbetsliv
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134381:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Interimschefer & Rektorer
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134381:Lot:5
See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vård & Omsorg
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Utbildning & Arbetsliv
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Interimschefer & Rektorer