495298-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Schiffen – Acord cadru „Servicii de reparații ale navelor aflate în dotarea CN APDM SA Galați”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru „Servicii de reparații ale navelor aflate în dotarea CN APDM SA Galați”
Beschreibung: Entitatea contractantă va încheia un acord cadru de prestări servicii ce va avea ca obiect: „Servicii de reparatii ale navelor aflate în dotarea CN APDM SA Galați” pe perioadă de 36 luni, conform Caietului de sarcini nr. 384/SIPE/01.07.2026. C.N. APDM S.A. Galati are in dotare nave propulsate, nave speciale, nave nepropulsate, pasarele de acces si scondri. Toate navele sunt supuse certificarii tehnice periodice, inspectiilor tehnice cu ridicarea navei pe uscat si inspectiilor tehnice anuale in conformitate cu prevederile - Cerintelor tehnice de navigatie interioara, Normelor tehnice privind clasificarea si constructia navelor de navigatie interioara si Normelor tehnice suplimentare stabilite de Autoritatea Navala Romana. Autoritatea competenta din Romania care efectueaza inspectiile tehnice la constructiile navale de navigatie interioara este Autoritatea Navala Romana si elibereaza certificate tehnice/comunitare de navigatie noi, dar poate prelungi certificatele cu pana la 36 de luni daca sunt indeplinite anumite cerinte ANR.
Interne Kennung: 11776466_2026_PAAPD1586892
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de reparații nave conform caiet de sarcini atașat.
Interne Kennung: 1
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50241000 Repair and maintenance services of ships
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Galaţi (RO224)
Country: Romania
Additional information: Galați, jud. Galați Tulcea, jud Tulcea, Brăila, jud Brăila
Value