495301-2026 - Auftragsänderung
Polen – Bauarbeiten – PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA REGIONALNEGO CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BYDGOSZCZY WRAZ Z GARAŻEM PODZIEMNYM I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ
Bekanntmachung der Auftragsänderungen - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPRZEBUDOWA I ROZBUDOWA REGIONALNEGO CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BYDGOSZCZY WRAZ Z GARAŻEM PODZIEMNYM I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i zrealizowanie - budowa, przedsięwzięcie pod nazwą: Przebudowa i rozbudowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, wraz z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną przy ul. Markwarta 8, 85-015 Bydgoszcz dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. 4.2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj” w oparciu o załączony Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z koncepcją, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, Projektowane postanowienia umowy - zał nr 11 do SWZ.
Interne Kennung5-ZP-2024
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 45100000 Baureifmachung
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA RCKIK W BYDGOSZCZY WRAZ Z GARAŻEM PODZIEMNYM I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i zrealizowanie - budowa, przedsięwzięcie pod nazwą: Przebudowa i rozbudowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, wraz z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną przy ul. Markwarta 8, 85-015 Bydgoszcz dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. 4.2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj” w oparciu o załączony Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z koncepcją, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. 4.3. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 4.4. Dodatkowe wymagania Zamawiającego: Wymagania związane z realizacją zamówienia dot. zatrudnienia na podstawie umowy o pracę 1) Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający określa, iż wszelkie czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia na terenie budowy mają być wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub jego podwykonawców na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy kierownika budowy, kierowników robót, dostawców materiałów budowlanych oraz innych osób, w stosunku do których Wykonawca wykaże, że czynności przez nich realizowane nie polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 t.j.). 2) Na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 2) lit. a) ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do realizacji zamówienia zatrudnił dodatkowo co najmniej jedną osobę bezrobotną, która będzie bezpośrednio uczestniczyła w wykonywaniu zamówienia. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Osoba ta zostanie zatrudniona przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy (umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy) w wymiarze pełnego wymiaru czasu pracy (pełny etat), na podstawie skierowania powiatowego urzędu pracy zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 735 t.j. ze zm.) lub na podstawie właściwego dokumentu kierującego bezrobotnych do pracodawcy, wystawionego przez organ zajmujący się realizacją zadań z zakresu rynku pracy określonego w analogicznych przepisach państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. 4.10. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, który mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Podział zamówienia na części, spowodowałby po stronie Zamawiającego potrzebę skoordynowania działań zbyt wielu różnych wykonawców, a to poważnie zagrażałoby właściwemu wykonaniu zamówienia. Tak opisany przedmiot zamówienia nie narusza zasad uczciwej konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom, w szczególności małym i średnim firmom. 4.11. Zamawiający nie przewiduje konieczności odbycia wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający zaleca skonfrontowanie szczegółów dotyczących przedmiotu zamówienia poprzez przeprowadzenie wizji lokalnej. Termin przeprowadzenia wizji należy uzgodnić z Zamawiającym - osoba do kontaktu odpowiedzialna merytorycznie. Odbycie wizji lokalnej lub sprawdzenie dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty. W niniejszym postępowaniu powyższe nie stanowi przesłanki odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załącznikach nr 11 SWZ.
Interne Kennung1.
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten