See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Villamosenergia beszerzése 2027
Beschreibung: Villamosenergia beszerzése a 2027-es évre.
Interne Kennung: EKR001337392026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ajánlatkérő rögzíti, hogy folyamatosan nyomon követi a villamosenergia kereskedelem világpiaci változásait és a közbeszerzési eljárás gyorsított ütemterv szerinti lebonyolításával a jelenlegi különösen kedvező piaci viszonyok között jelentős árkedvezménnyel van lehetőség a 2027-es évre szóló szerződés lekötésére. A közbeszerzési eljárás gyorsított lefolytatását a beszerzés különösen kedvező feltételeinek várhatóan rövid ideig történő fennállása indokolja. Ajánlatkérő rögzíteni kívánja, hogy a gyorsított eljárásban irányadóan alkalmazható legrövidebb ajánlattételi határidő 15 nappal rövidebb, mint a nyílt eljárás főszabály szerint. A 15 nap alatt ajánlatkérő adott esetben nem csak a szükséges bírálati cselekményeket tudja elvégezni, hanem már az eredményt is ki tudja hirdetni és akár a szerződéskötési moratórium is eltelhet. Ajánlatkérő rögzíti, hogy még a nyílt eljárás főszabály szerinti ajánlattételi határideje 30 nap, addig a gyorsított eljárás alkalmazása lehetősége teremt 30 nap alatt akár a szerződéskötési folyamat lezárására is.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 81. § szerinti közbeszerzési eljárás.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Villamosenergia beszerzése 2026
Beschreibung: Villamosenergia beszerzése. Ajánlatkérő a felhívás BT-300 II.2.14) pontjában a szerződés teljesítésére vonatkozó nyilatkozatokat rögzített, melyeket kérjük a Tisztelt Ajánlattevők szíveskedjenek figyelembe venni. Mennyiség összesen: 18 734 813 kWh összemennyiség Ajánlatkérők az összmennyiség vonatkozásában pozitív és negatív irányban egyaránt 30%-os toleranciatartományt határoznak meg. A toleranciatartomány megadásával ajánlatkérők nem mennyiségi eltérést kívánnak rögzíteni, hanem azt, hogy ha a tényleges fogyasztás a sávhatáron belül marad, az elszámolás a szerződéses áron történik, és a nyertes ajánlattevőként szerződő fél nem érvényesíthet szankciókat (pótdíj, büntetés, kiegyenlítő energia) az ajánlatkérőként szerződő felek felé. A mennyiségi eltérés tekintetében Ajánlatkérő rögzíti, hogy az a jelenlegi iparági sztenderdeknek megfelel. A villamosenergia-kereskedelemben a toleranciasáv alkalmazása a piaci gyakorlatban bevett és indokolt megoldás. Ennek oka, hogy a villamosenergia-fogyasztás tényleges mennyisége a felhasználás sajátosságai miatt folyamatosan változik, így a teljesen fix mennyiség előzetes meghatározása nem lehetséges, és nem is tükrözné a tényleges szükségleteket. A toleranciasáv biztosítja a fogyasztási eltérések kezelhetőségét, ezáltal gazdaságilag kedvezőbb és életszerűbb megoldást jelent a felek számára, mint a rögzített mennyiség. Fontos hangsúlyozni, hogy a toleranciasáv alkalmazása az ajánlati árat nem befolyásolja, kizárólag a mennyiségi rugalmasságot biztosítja. Mindezek mellett a toleranciasáv alkalmazását a korábbi közbeszerzési eljárásokban is elfogadásra került, alkalmazása mind szakmailag, mind gazdaságilag indokolt. Ajánlatkérők rögzítik, hogy a közbeszerzési eljárásban POD azonosítónként kiadott várható fogyasztási adatok kizárólag tájékoztatási célt szolgálnak és nem minősülnek szerződés szerinti fogyasztási adatoknak. Ajánlatkérők rögzíti, hogy két a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt-hez tartozó felhasználási helyen a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVIII. törvény (a továbbiakban: „VET”) 3. § 32. pontjában meghatározott nem engedélyköteles kiserőművet üzemeltet és villamosenergiát termel. Nyertes ajánlattevő a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. Közös Ajánlatkérő által megtermelt és el nem fogyasztott villamosenergia átvételére köteles az ajánlatában meghatározott egységárral számolt HUPX DAM egységárral számolt képlet alapján. Ajánlatkérők rögzítik, hogy a villamoseneregia átvétel tekintetében önálló szerződést köt. Ajánlatkérők rögzítik, hogy jelen pontban meghatározott toleranciasávon kívül eső alul vagy felülvezetés kizárólag a teljes mennyiség vonatkozásában érvényesíthető Ajánlatkérővel szemben. POD azonosítónként számított alul vagy felülvezetésre vonatkozó követelést Ajánlatkérők nem fogadnak el.
Interne Kennung: EKR001337392026/1
2. Procedure
Procedure
Title: Villamosenergia beszerzése 2027
Internal identifier: EKR001337392026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Main features of the procedure: Kbt. 81. § szerinti közbeszerzési eljárás.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Villamosenergia beszerzése 2026
Internal identifier: EKR001337392026/1