See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowozy szkolne – usługi transportowe
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ. 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i z szkół. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci i młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 1802 ze zm.).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe gmina ma obowiązek zapewnić bezpłatny transport i opiekę uczniom, w tym także niepełnosprawnym do szkoły, aby uczniowie mogli realizować obowiązek szkolny. Zamawiający informuje, że przeprowadził uprzednio postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Dowozy szkolne - usługi transportowe, opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 27.10.2025 r. pod nr 705947-2025. W tym postępowaniu 5 części zostało unieważnionych z uwagi na uchylenie się Wykonawców od podpisania umów. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości zachowania usług dowozów dzieci i uczniów do szkół i przedszkoli. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Reasumując, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przewóz regularny specjalny dzieci do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od marca 2026 roku do grudnia 2026 roku
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy. 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy, który będzie przewoził busem dzieci do przedszkoli miejskich na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Nie dopuszcza się przewozu osób nieuprawnionych – niespełniających warunków postępowania przetargowego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak
Los: LOT-0002
Titel: Przewóz regularny specjalny dzieci do Przedszkola Samorządowego w Goli, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od marca 2026 roku do grudnia 2026 roku
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy. 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad dziećmi w czasie dowozu i odwozu do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym dzieciom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy, który będzie przewoził busem dzieci do Przedszkola Samorządowego w Goli na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 1802 ze zm.). 10. Nie dopuszcza się przewozu osób nieuprawnionych – niespełniających warunków postępowania przetargowego.
Los: LOT-0003
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz do Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych w Chwałkowie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od marca 2026 roku do grudnia 2026 roku
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Do obsługi realizacji dowozu ucznia niepełnosprawnego należy zabezpieczyć pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dostosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy, który będzie przewoził busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 1802 ze zm.). 10. Nie dopuszcza się przewozu osób nieuprawnionych – niespełniających warunków postępowania przetargowego.
Los: LOT-0004
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do szkół specjalnych w Rydzynie i w Lesznie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od marca 2026 roku do grudnia 2026 roku
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę (2 osoby) nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy, który będzie przewoził busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 1802 ze zm.). 10. Nie dopuszcza się przewozu osób nieuprawnionych – niespełniających warunków postępowania przetargowego.
Los: LOT-0005
Titel: Przewóz regularny specjalny ucznia niepełnosprawnego do Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od marca 2026 roku do grudnia 2026 roku
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy, który będzie przewoził busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 1802 ze zm.). 9. Nie dopuszcza się przewozu osób nieuprawnionych – niespełniających warunków postępowania przetargowego.