See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Evida Service A/S - Forsikringsudbud
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker forsikringstilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1 All risk forsikring bygning, løsøre, meromkostninger og maskinkasko, Delaftale 2 Entreprise, Delaftale 3 Erhvervs- og produktansvar, Delaftale 4 Ledelsesansvar, Delaftale 5 Arbejdsskade, Delaftale 6 Motorkøretøj og Delaftale 7 Kollektiv ulykke. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. juli 2025.
Interne Kennung: 389336
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: All risk forsikring bygning, løsøre, meromkostninger og maskinkasko
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risk forsikring bygning, løsøre, meromkostninger og maskinkasko. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Entreprise
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Entreprise.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Erhvervs- og produktansvar
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvar.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Ledelsesansvar
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ledelsesansvar.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Arbejdsskade
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskade.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Motor
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motor.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Kollektiv ulykke
Beschreibung: Evida Service A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykke.
Interne Kennung: 7