2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Trwałe podniesienie odporności cybernetycznej przedsiębiorstwa „Wodkan-Zgierz” Sp. z o. o. poprzez wdrożenie zintegrowanych rozwiązań w obszarach IT i OT”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz uruchomienie infrastruktury teleinformatycznej i systemów cyberbezpieczeństwa, wraz ze świadczeniem usług towarzyszących, obejmujących w szczególności: 1) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury serwerowej, w tym: a) dostawę 2 serwerów oraz utworzenie i konfigurację klastra wysokiej dostępności (HA), b) dostawę serwera do wykonywania kopii zapasowych wraz z deduplikacją, c) dostawę serwera do zarządzania kopiami zapasowymi wraz z jego wdrożeniem i konfiguracją; 2) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów przechowywania danych, w tym: a) systemu pamięci masowej (storage) wraz z konfiguracją przestrzeni dyskowej i integracją z klastrem, b) biblioteki taśmowej wraz z wdrożeniem i konfiguracją archiwizacji, c) urządzenia NAS jako repozytorium kopii zapasowych; 3) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury sieciowej, w tym: a) punktów dostępowych WiFi wraz z konfiguracją sieci bezprzewodowej i segmentacją dostępu, b) realizację usługi segmentacji sieci IT/OT/ICS/IIoT; 4) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów bezpieczeństwa, w tym: a) urządzeń klasy firewall wraz z konfiguracją polityk bezpieczeństwa, filtracji ruchu oraz stref IT/OT, b) systemów IDS/IPS, c) rozwiązania do centralnej analizy logów, d) systemu klasy SIEM, e) systemu monitorowania infrastruktury IT/OT, f) systemu DLP; 5) dostawę, wdrożenie i konfigurację oprogramowania zabezpieczającego, w tym: a) oprogramowania antywirusowego z modułem EDR b) oprogramowania do ochrony przed ransomware, c) oprogramowania antyspam, d) oprogramowania MDM; 6) dostawę i konfigurację infrastruktury fizycznej i zasilania, w tym: a) zasilaczy awaryjnych UPS, b) szaf rack wraz z montażem oraz uporządkowaniem okablowania; 7) dostawę licencji oraz wdrożenie oprogramowania systemowego, w tym: a) licencji systemów serwerowych, b) licencji dostępowych (CAL), c) wdrożenie i integrację usług katalogowych; 8) świadczenie usług wdrożeniowych i konfiguracyjnych, w tym: a) hardening środowiska IT/OT, b) konfigurację polityk bezpieczeństwa oraz integrację systemów; 9) świadczenie usług szkoleniowych w zakresie cyberbezpieczeństwa, obejmujących: a) szkolenia ogólne podnoszące świadomość cyberzagrożeń, b) szkolenia dla kadry zarządzającej, c) szkolenia specjalistyczne z zakresu wdrożonych systemów, d) przeprowadzenie testów socjotechnicznych; 10) opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie systemów zarządzania, w tym: a) Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), b) Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (SZCD), c) planów odtwarzania po awarii; 11) świadczenie usług audytowych i doradczych, w tym: a) przeprowadzenie audytów SZBI i SZCD oraz audytów zgodności. 2. Przedmiot zamówienia ma być dostarczony do siedziby Zamawiającego w „Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Andrzeja Struga 45, Zgierz 95-100. 3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 359074-2026
Interne Kennung: D/PN-UE/1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Procedura została skrócona na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień Publicznych, w związku z opublikowaniem wstępnego ogłoszenia informacyjnego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 42961100 Zugangskontrollsystem, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 79212000 Betriebsprüfung, 79417000 Sicherheitsberatung, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz uruchomienie infrastruktury teleinformatycznej i systemów cyberbezpieczeństwa, wraz ze świadczeniem usług towarzyszących, obejmujących w szczególności: 1) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury serwerowej, w tym: a) dostawę 2 serwerów oraz utworzenie i konfigurację klastra wysokiej dostępności (HA), b) dostawę serwera do wykonywania kopii zapasowych wraz z deduplikacją, c) dostawę serwera do zarządzania kopiami zapasowymi wraz z jego wdrożeniem i konfiguracją; 2) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów przechowywania danych, w tym: a) systemu pamięci masowej (storage) wraz z konfiguracją przestrzeni dyskowej i integracją z klastrem, b) biblioteki taśmowej wraz z wdrożeniem i konfiguracją archiwizacji, c) urządzenia NAS jako repozytorium kopii zapasowych; 3) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury sieciowej, w tym: a) punktów dostępowych WiFi wraz z konfiguracją sieci bezprzewodowej i segmentacją dostępu, b) realizację usługi segmentacji sieci IT/OT/ICS/IIoT; 4) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów bezpieczeństwa, w tym: a) urządzeń klasy firewall wraz z konfiguracją polityk bezpieczeństwa, filtracji ruchu oraz stref IT/OT, b) systemów IDS/IPS, c) rozwiązania do centralnej analizy logów, d) systemu klasy SIEM, e) systemu monitorowania infrastruktury IT/OT, f) systemu DLP; 5) dostawę, wdrożenie i konfigurację oprogramowania zabezpieczającego, w tym: a) oprogramowania antywirusowego z modułem EDR b) oprogramowania do ochrony przed ransomware, c) oprogramowania antyspam, d) oprogramowania MDM; 6) dostawę i konfigurację infrastruktury fizycznej i zasilania, w tym: a) zasilaczy awaryjnych UPS, b) szaf rack wraz z montażem oraz uporządkowaniem okablowania; 7) dostawę licencji oraz wdrożenie oprogramowania systemowego, w tym: a) licencji systemów serwerowych, b) licencji dostępowych (CAL), c) wdrożenie i integrację usług katalogowych; 8) świadczenie usług wdrożeniowych i konfiguracyjnych, w tym: a) hardening środowiska IT/OT, b) konfigurację polityk bezpieczeństwa oraz integrację systemów; 9) świadczenie usług szkoleniowych w zakresie cyberbezpieczeństwa, obejmujących: a) szkolenia ogólne podnoszące świadomość cyberzagrożeń, b) szkolenia dla kadry zarządzającej, c) szkolenia specjalistyczne z zakresu wdrożonych systemów, d) przeprowadzenie testów socjotechnicznych; 10) opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie systemów zarządzania, w tym: a) Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), b) Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (SZCD), c) planów odtwarzania po awarii; 11) świadczenie usług audytowych i doradczych, w tym: a) przeprowadzenie audytów SZBI i SZCD oraz audytów zgodności. 2. Przedmiot zamówienia ma być dostarczony do siedziby Zamawiającego w „Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Andrzeja Struga 45, Zgierz 95-100. 3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. 4. Na potwierdzenie, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania Opisu przedmiotu zamówienia w zakresie parametrów technicznych, Zamawiający żąda przedstawienia następujących informacji i przedmiotowych środków dowodowych: 1) w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SWZ, Wykonawca musi podać nazwę producenta, typ lub model wszystkich oferowanych sprzętów informatycznych. W Formularzu ofertowym Wykonawca musi również podać informacje jednoznacznie identyfikujące oferowane oprogramowanie. Identyfikacja powinna być możliwa na podstawie podanej nazwy producenta i numeru lub wersji oferowanego oprogramowania. Informacje te stanowić będą treść oferty zgodnie z treścią rozdziału XIII ust. 2; 2) dla serwerów wskazanych w poz. 1 OPZ – certyfikat EPEAT 2.0 na poziomie co najmniej Silver dla oferowanego modelu serwera, przy czym dopuszcza się złożenie wydruku z oficjalnej bazy produktowej dostępnej pod adresem https://www.epeat.net/product-finder albo dokumentu równoważnego; 3) dla serwerów wskazanych w poz. 1 OPZ – wynik testu wydajności procesora w konfiguracji dwuprocesorowej, potwierdzający uzyskanie wyniku nie niższego niż 374 punktów w teście SPECrate®2017_int_base, opublikowanym przez SPEC.org (www.spec.org) przy czym wymagany jest wydruk z oficjalnej bazy wyników SPEC potwierdzający osiągnięty wynik dla oferowanej konfiguracji; 4) dla serwera wskazanego w poz. 2 OPZ – wynik testu wydajności procesora w konfiguracji dwuprocesorowej, potwierdzający uzyskanie wyniku nie niższego niż 386 punktów w teście SPECrate2017_int_base, opublikowanym przez organizację SPEC (www.spec.org), przy czym wymagany jest wydruk z oficjalnej bazy wyników SPEC potwierdzający osiągnięty wynik dla oferowanej konfiguracji; 5) dla serwera wskazanego w poz. 2 OPZ – certyfikat EPEAT 2.0 na poziomie co najmniej Silver dla oferowanego modelu serwera lub dokument równoważny; 6) dla serwera wskazanego w poz. 3 OPZ – wynik testu wydajności procesora potwierdzający uzyskanie wyniku nie niższego niż 90 punktów w teście SPECrate2017_int_base, opublikowanym przez SPEC (www.spec.org), dla konfiguracji z zastosowanym procesorem, przy czym wymagany jest wydruk z oficjalnej strony SPEC potwierdzający wynik testu. 5. Zamawiający nie żąda wniesienia wadium. 6. Zamawiający nie będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 7.Wszystkie materiały, technologie oraz metody zastosowane przez Wykonawcę przy realizacji Przedmiotu Umowy, muszą być zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym w szczególności, zasadą DNSH (Do No Significant Harm = Niewyrządzanie Znaczącej Szkody Środowisku). Niedozwolone jest stosowanie materiałów powodujących znaczną emisję gazów cieplarnianych lub wysoce szkodliwych substancji chemicznych.