2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 6x6 na potrzeby OSP PRUCHNIK I
Beschreibung: Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 6x6 na potrzeby OSP PRUCHNIK I. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ, w tym załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: IZ 271/13/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na obiektywną pilną potrzebę udzielenia zamówienia, wynikającą z trwającego konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy przy granicy z województwem podkarpackim, z nowych zadań z zakresu obrony cywilnej nałożonych na OSP ustawą z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907), która weszła w życie 1 stycznia 2025 r. i objęła ochotnicze straże pożarne jako podmioty ochrony ludności i obrony cywilnej, zamawiający skraca termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Skrócenie terminu jest uzasadnione i proporcjonalne do opisanej powyżej pilnej potrzeby oraz nie narusza zasady równego traktowania wykonawców i uczciwej konkurencji, ponieważ termin 15 dni jest wystarczający dla wykonawców działających na rynku produkcji ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych do przygotowania i złożenia oferty. Zamawiający uwzględnia również skrócenia terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 4 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 6x6 na potrzeby OSP PRUCHNIK I