497164-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Verschiedene medizinische Geräte und Produkte – FURNIZARE,INSTALARE SI PUNERE IN FUNCTIUNE ECHIPAMENTE MEDICALE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE,INSTALARE SI PUNERE IN FUNCTIUNE ECHIPAMENTE MEDICALE
Beschreibung: Furnizare, instalare și punere în funcțiune Echipamente medicale. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari de catre operatorii economici interesati de accesul la procedura de atribuire : pana a 18-a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor. Termenul limita pentru publicarea raspunsului/raspunsurilor consolidat/consolidate la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici inainte de data limita de depunere a ofertelor : pana in a 11-a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SICAP ( http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Valoarea maxima estimata se regaseste in sectiunea II.2 : Lista de loturi .
Interne Kennung: 6/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Monitor functii vitale
Beschreibung: Conform cu cantitatile ferme din caietul de sarcini, pentru fiecare lot in parte
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33172200 Ausrüstung für Reanimation
Los: LOT-0002
Titel: Aparat infuzie rapida fluide
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Infuzomat solutii perfuzabile
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Incalzitor masa operatie cu 2 paturi universale si 1 saltea pentru intreg corpul
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Incalzitor masa operatie cu saltea litotomie
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Pat electric consultatie ecografie
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0007
Titel: Laser chirurgical pentru tratarea litiazei si a adenomului de prostata
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33169100 Chirurgie-Laser
Los: LOT-0008
Titel: Sistem de aer conditionat steril
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 39717200 Klimageräte
Los: LOT-0009
Titel: Dispozitiv de izolare pentru presiune pozitiva sau negativa
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Laser Holmium de mare putere pentru urologie
Interne Kennung: 10