See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie pozostałości z przetwarzania odpadów w Zakładzie Mechaniczno - Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wymienionych w SWZ część I IDW w Rozdziale III (Opis Przedmiotu Zamówienia) z podziałem na 4 części, tj.: Część 1 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych z przetwarzania odpadów komunalnych na linii sortowniczej – odpad o kodzie 19 12 12/19 12 10/19 12 04 (komponenty do produkcji paliwa alternatywnego PRE-RDF). Część 2 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych z przetwarzania odpadów wielkogabarytowych – odpad o kodzie 19 12 12/19 12 10 (komponenty do produkcji paliwa alternatywnego (PRE-RDF). Część 3 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku przetwarzania biologicznego (tlenowego) zmieszanych odpadów komunalnych – odpad o kodzie 19 05 99. Część 4 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku przetwarzania (przesiewania) stabilizatu – odpad o kodzie 19 05 03. Zakres i ogólne warunki realizacji zamówienia ujęte zostały w Części II SWZ: Projektowane postanowienia umowy (PPU) - A,B,C,D.
Vorherige Bekanntmachung: 263268-2026
Interne Kennung: ZP.271.Pzp.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający zastosuje do badania i oceny ofert procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. II.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 1.Termin wymagany – sukcesywnie od dnia zawarcia umowy przez okres 6 (sześciu) miesięcy. 2.Zamawiający w każdy ostatni roboczy dzień tygodnia w formie e-mail zgłosi Wykonawcy minimalną ilość (Mg) komponentów gotowych do odbioru przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązuje się odebrać całą zgłoszoną do odbioru przez Zamawiającego ilość komponentów w nieprzekraczalnym terminie do ostatniego dnia roboczego następnego tygodnia, chyba że za obustronną zgodą stron wyrażoną w formie e-mail nastąpi zmiana terminu odbioru.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych z przetwarzania odpadów komunalnych na linii sortowniczej – odpad o kodzie 19 12 12/19 12 10/19 12 04 (komponenty do produkcji paliwa alternatywnego PRE-RDF).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów powstałych z przetwarzania odpadów komunalnych na linii sortowniczej – odpad o kodzie 19 12 12/ 19 12 10/19 12 04 (komponenty do produkcji paliwa alternatywnego PRE-RDF) z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Oferowany sposób realizacji usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. 2023, poz. 1587). Szacunkowa ilość komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) w okresie realizacji zamówienia wynosi ok. 4 900 Mg. Rzeczywista ilość komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest do wskazania procesu odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 i/lub Załącznikiem Nr 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. 2023 poz. 1587), któremu będą poddawane odpady odbierane od Zamawiającego wraz ze wskazaniem nazwy i adresu instalacji/zakładu, do którego będą kierowane odpady, z zastrzeżeniem, że w przypadku zagospodarowania odpadu w procesie unieszkodliwiania. Transport odpadów winien być realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (t. j. Dz. U. z 2016 poz. 1742). Odbiór komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) odbywał się będzie z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Zamawiający przewiduje opcję, polegającą na: zwiększeniu ilości odbieranych odpadów max. o 25%.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp): Zamawiający przewiduje opcję, polegającą na: 1) zwiększeniu ilości odbieranych odpadów w miarę potrzeb nie więcej niż: a. Część 1 – 1 225 Mg, b. Część 2 – 513 Mg, c. Część 3 – 2 025 Mg, d. Część 4 – 1 025 Mg. 2) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; 3) ceny jednostkowe prawa opcji będą tożsame z zamówieniem podstawowym, określonym w Formularzu ofertowym; 4) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnego oświadczenia; 5) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części, w przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie do wyczerpania się limitu na skorzystanie z prawa opcji ustalonego jako 25% wartości umowy podstawowej; 6) skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego będzie skutkowało obowiązkiem wykonania przez Wykonawcę świadczeń objętych prawem opcji w terminie i za wynagrodzeniem ustalonym zgodnie z umową; 7) Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji oznacza rezygnację z tego prawa. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację usługi wykonanej w ramach podstawowego zakresu przedmiotu zamówienia i nie przysługują mu jakiekolwiek roszczenia związane z brakiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem. Miejsce realizacji: miasto Stalowa Wola.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych z przetwarzania odpadów wielkogabarytowych – odpad o kodzie 19 12 12/19 12 10 (komponenty do produkcji paliwa alternatywnego (PRE-RDF).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów powstałych z przetwarzania odpadów wielkogabarytowych – odpad o kodzie 19 12 12/19 12 10 (komponenty do produkcji paliwa alternatywnego (PRE-RDF) z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Zamawiający posiada możliwość przekazania całości zamówienia pod jednym z tych kodów. Oferowany sposób realizacji usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. 2023, poz. 1587). Szacunkowa ilość komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) w okresie realizacji zamówienia wynosi ok. 2 050 Mg. Rzeczywista ilość komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest do wskazania procesu odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 i/lub Załącznikiem Nr 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. 2023 poz. 1587), któremu będą poddawane odpady odbierane od Zamawiającego wraz ze wskazaniem nazwy i adresu instalacji/zakładu, do którego będą kierowane odpady, z zastrzeżeniem, że w przypadku zagospodarowania odpadu w procesie unieszkodliwiania. Transport odpadów winien być realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (t. j. Dz. U. z 2016 poz. 1742). Odbiór komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) odbywał się będzie z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Zamawiający przewiduje opcję, polegającą na: zwiększeniu ilości odbieranych odpadów max. o 25%.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku przetwarzania biologicznego (tlenowego) zmieszanych odpadów komunalnych – odpad o kodzie 19 05 99.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku przetwarzania biologicznego (tlenowego) zmieszanych odpadów komunalnych – odpad o kodzie 19 05 99 z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Oferowany sposób realizacji usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.Dz. U. 2023, poz. 1587). Szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia wynosi ok. 8 100 Mg. Rzeczywista ilość odpadów wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest do wskazania procesu odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 i/lub Załącznikiem Nr 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. 2023 poz. 1587), któremu będą poddawane odpady odbierane od Zamawiającego wraz ze wskazaniem nazwy i adresu instalacji/zakładu, do którego będą kierowane odpady, z zastrzeżeniem, że w przypadku zagospodarowania odpadu w procesie unieszkodliwiania. Transport odpadów winien być realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (t. j. Dz. U. z 2016 poz. 1742). Odbiór komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) odbywał się będzie z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Zamawiający przewiduje opcję, polegającą na: zwiększeniu ilości odbieranych odpadów max. o 25%.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku przetwarzania (przesiewania) stabilizatu – odpad o kodzie 19 05 03.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie powstałych w wyniku przetwarzania (przesiewania) stabilizatu – odpad o kodzie 19 05 03 z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Oferowany sposób realizacji usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów stabilizatu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.Dz. U. 2023, poz. 1587). Szacunkowa ilość odpadów stabilizatu w okresie realizacji zamówienia wynosi ok. 4 100 Mg. Rzeczywista ilość odpadów stabilizatu wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest do wskazania procesu odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 i/lub Załącznikiem Nr 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. 2023 poz. 1587), któremu będą poddawane odpady odbierane od Zamawiającego wraz ze wskazaniem nazwy i adresu instalacji/zakładu, do którego będą kierowane odpady, z zastrzeżeniem, że w przypadku zagospodarowania odpadu w procesie unieszkodliwiania. Transport odpadów winien być realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (t. j. Dz. U. z 2016 poz. 1742). Odbiór komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (PRE RDF) odbywał się będzie z Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Zamawiający przewiduje opcję, polegającą na: zwiększeniu ilości odbieranych odpadów max. o 25%.