See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare produse alimentare 2026-2028 (37 loturi)
Beschreibung: Furnizare franco-beneficiar de produse alimentare. Autoritatea contractanta va încheia acord-cadru cu un operator economic pentru o perioada de 24 luni, pentru fiecare lot. Contractele subsecvente se vor incheia cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru fiecare dintre loturi. Obs: În aplicarea dispozițiilor art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, coroborat cu art. 160 alin. (3) din Legea 98/2016, autoritatea contractanta stabilește următoarele termene cu privire la solicitările de clarificări: a) termenul limita de primire a solicitărilor de clarificări: 15 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor; b) termenul în care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și concret la toate solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Valoarea estimată în lei fără TVA a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot este următoarea: 1 Amelioratori - 10470 2 Branza telemea- 94320 3 Boia de ardei- 1586 4 Carcasa de porc - 354660 5 Carne pasare - 35440 6 Foi dafin - 2163 7 Lapte praf - 22000 8 Piper - 2196 9 Oua - 63480 10 Pate vegetal - 39930 11 Pate pasare - 37260 12 Pate porc - 37920 13 Mere - 37260 14 Slanina porc - 46550 15 Carnati porc - 87640 16 Sare - 15930 17 Varza - 76820 18 Zaharina - 208,95 19 Cozonac - 26620 20 Usturoi - 8760 21 Salam vara - 100870 22 Marar uscat - 2168 23 Patrujnel radacina - 20950 24 Telina radacina - 20400 25 Pastarnac radacina - 21350 26 Hrean - 9010 27 Iaurt - 55930 28 Carcasa miel - 54320 29 Cimbru - 1941 30 Tarhon - 2329 31 Oregano - 2196 32 Cartofi - 266340 33 Ceapa - 16380 34 Morcovi - 16290 35 Branza topita- 101760 36 Paine semialba - 673440 37 Cascaval de vaca - 113700
Interne Kennung: 4317584_2026_PAAPD1618617
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Amelioratori
Beschreibung: min 1500 kg - max 7000 kg pt acord-cadru; min 300 kg - max 3000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Brânză telemea
Beschreibung: min 10000 kg - max 25000 kg pt acord-cadru; min 500 kg - max 9000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Boia de ardei
Beschreibung: min 10 kg - max 250 kg pt acord-cadru; min 10 kg - max 100 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Carcasă de porc
Beschreibung: min 25000 kg - max 60000 kg pt acord-cadru; min 3000 kg - max 23000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Carne pasăre
Beschreibung: min 1500 kg - max 9000 kg pt acord-cadru; min 200 kg - max 4000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Foi dafin
Beschreibung: min 10 kg - max 200 kg pt acord-cadru; min 10 kg - max 100 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lapte praf
Beschreibung: min 1500 kg - max 6000 kg pt acord-cadru; min 300kg - max 2000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Piper
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Ouă
Beschreibung: min 80000 buc - max 250000 buc pt acord-cadru; min 10000 buc - max 92000 buc pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pate vegetal
Beschreibung: min 200 kg - max 6000 kg pt acord-cadru; min 200 kg - max 3000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Pate pasăre
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Pate porc
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Mere
Beschreibung: min 5000 kg - max 40000 kg pt acord-cadru; min 1000 kg - max 18000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Slănină porc
Beschreibung: min 4000 kg - max 20000 kg pt acord-cadru; min 500 kg - max 7000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Cârnați porc
Beschreibung: min 2000 kg - max 20000 kg pt acord-cadru; min 500 kg - max 7000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Sare
Beschreibung: min 4000 kg - max 20000 kg pt acord-cadru; min 1000 kg - max 9000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Varză
Beschreibung: min 40000 kg - max 100000 kg pt acord-cadru; min 5000 kg - max 46000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Zaharină
Beschreibung: min 5 cutii - max 30 cutii pt acord-cadru; min 5 cutii - max 15 cutii pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Cozonac
Beschreibung: min 100 kg - max 3000 kg pt acord-cadru; min 50 kg - max 1000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Usturoi
Beschreibung: min 500 kg - max 3000 kg pt acord-cadru; min 100 kg - max 1000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Salam vară
Beschreibung: min 3000 kg - max 20000 kg pt acord-cadru; min 500 kg - max 7000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Mărar uscat
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Pătrunjel rădăcină
Beschreibung: min 1000 kg - max 15000 kg pt acord-cadru; min 500 kg - max 5000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Țelină rădăcină
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Păstârnac rădăcină
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Hrean
Beschreibung: min 100 kg - max 2000 kg pt acord-cadru; min 100 kg - max 1000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Iaurt
Beschreibung: min 1000 kg - max 20000 kg pt acord-cadru; min 100 kg - max 7000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Carcasă miel
Beschreibung: min 200 kg - max 1500 kg pt acord-cadru; min 100 kg - max 1000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Cimbru
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Tarhon
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Oregano
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Cartofi
Beschreibung: min 50000 kg - max 300000 kg pt acord-cadru; min 10000 kg - max 138000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Ceapă
Beschreibung: min 5000 kg - max 25000 kg pt acord-cadru; min 1000 kg - max 9000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Morcovi
Beschreibung: min 1000 kg - max 25000 kg pt acord-cadru; min 500 kg - max 9000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Brânză topită
Beschreibung: min 1000 kg - max 10000 kg pt acord-cadru; min 100 kg - max 4000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Pâine semialbă
Beschreibung: min 200000 kg - max 350000 kg pt acord-cadru; min 15000 kg - max 138000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Cașcaval de vacă
Beschreibung: min 1000 kg - max 15000 kg pt acord-cadru; min 200 kg - max 5000 kg pt un contract subsecvent
Interne Kennung: 37