2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) część A: wykonanie robót budowlanych polegających na przesunięciu istniejących linii zabudowy nabrzeży: Remontowego, Czołowego, Zachodniego o łącznej długości ok. 168 m w głąb akwenu Basenu II o maksymalnie ok. 180 m i zalądowieniu części Basenu II o powierzchni ok. 3 ha wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury podziemnej i nadziemnej, w ramach zadania „Zalądowienia Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” na terenie działek ewidencyjnych nr: 2960, 3059/4, 3059/5,3069, 3070, 3071, 3072, 3073, 3074, 3075, 3076, 3077, 3078 obręb 0026, jedn. ewid.: 226201_1 Gdynia, w granicach portu morskiego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana), zgodnie z zapisami decyzji Nr 151/2025/JS z dnia 22 grudnia 2025 r. (WI-II.7840.1.73.2025.JS) wydanej przez Wojewodę Pomorskiego zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz zgodnie z zapisami decyzji zamiennej, o której mowa w pkt. 2) poniżej, w przypadku uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę; 2) część B: opracowanie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) stanowiącego załącznik nr 24 do SWZ dokumentacji projektowej i budowa na jej podstawie układu drogowego obejmującego m.in. skrzyżowanie o ruchu okrężnym na terenie zalądowionym Basenu II w zakresie branży drogowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, stanowiącego kontynuację zadania pod nazwą: „Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, a także uzyskanie zamiennej decyzji zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę, o której mowa w pkt. 1) powyżej, decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w zakresie objętym postanowieniami zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę, jeśli pozwolenie na użytkowanie będzie wymagane. UWAGA: a) Dokumentację projektową układu drogowego należy skoordynować z realizowaną przez Zamawiającego odrębnie dokumentacją projektową pn: „Obsługa komunikacyjna zewnętrznych pirsów Portu Gdynia – część drogowa”. Wykonawca powinien rozwiązać wszystkie ewentualne kolizje, przeanalizować punkty styku z istniejącą oraz zaprojektowaną dla wykonania Robót w ramach Części A Przedmiotu zamówienia infrastrukturą i dostosować istniejące rozwiązania projektowe do potrzeb budowy układu drogowego w zakresie wszystkich branż. b) Zakres zamówienia obejmuje również uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich opinii, warunków technicznych, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji i zgód niezbędnych dla wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie Wymaganiami Zamawiającego i SWZ, w tym zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę dla całego zakresu inwestycji; c) Wykonawca zobowiązany jest wykonać Roboty i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzję lokalizacyjną (jeśli będzie wymagana). W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich prac potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania układu drogowego wraz z niezbędną infrastrukturą (w tym oświetlenie, kanalizacja kablowa, odwodnienie, monitoring, ogrodzenie terenu) z uwzględnieniem wzmocnienia gruntu w zakresie niezbędnym dla układu drogowego; d) W SWZ nazwy nabrzeży: Remontowe, Czołowe, Zachodnie są używane zgodnie z dokumentacją projektową wskazaną w Rozdz. IV, ust. 4, pkt 2) SWZ, jednak w związku z wprowadzonymi zmianami na morskich mapach nawigacyjnych mogą być użyte zamiennie nazwy, np. nabrzeże Remontowe / nabrzeże Północne; nabrzeże Czołowe / nabrzeże Zachodnie; nabrzeże Zachodnie / nabrzeże Remontowe.
Interne Kennung: MZ/-227/SWZ-13/AP/MW/MS/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45241500 Bau von Anlandevorrichtungen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45241600 Installation von Hafenbeleuchtungsanlagen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233128 Bau von Verkehrskreiseln, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) część A: wykonanie robót budowlanych polegających na przesunięciu istniejących linii zabudowy nabrzeży: Remontowego, Czołowego, Zachodniego o łącznej długości ok. 168 m w głąb akwenu Basenu II o maksymalnie ok. 180 m i zalądowieniu części Basenu II o powierzchni ok. 3 ha wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury podziemnej i nadziemnej, w ramach zadania „Zalądowienia Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” na terenie działek ewidencyjnych nr: 2960, 3059/4, 3059/5,3069, 3070, 3071, 3072, 3073, 3074, 3075, 3076, 3077, 3078 obręb 0026, jedn. ewid.: 226201_1 Gdynia, w granicach portu morskiego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana), zgodnie z zapisami decyzji Nr 151/2025/JS z dnia 22 grudnia 2025 r. (WI-II.7840.1.73.2025.JS) wydanej przez Wojewodę Pomorskiego zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę lub w przypadku uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, zgodnie z postanowieniami tej decyzji; 2) część B: opracowanie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) stanowiącego załącznik nr 24 do SWZ dokumentacji projektowej i budowa na jej podstawie układu drogowego obejmującego m.in. skrzyżowanie o ruchu okrężnym na terenie zalądowionym Basenu II w zakresie branży drogowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, stanowiącego kontynuację zadania pod nazwą: „Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w zakresie objętym postanowieniami zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę, jeśli pozwolenie na użytkowanie będzie wymagane.
Interne Kennung: Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45241500 Bau von Anlandevorrichtungen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45241600 Installation von Hafenbeleuchtungsanlagen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233128 Bau von Verkehrskreiseln, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen