2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pokos travnatých ploch_Brno-Komín 2025
Beschreibung: Na základě této veřejné zakázky bude uzavřena smlouva, na základě které bude vybraný dodavatel na svou odpovědnost a náklady provádět na ve smlouvě specifikované lokalitě zejména na území městské části Brno – Komín pokos travnatých ploch, výhrab listí a související péči o zeleň, přičemž podrobnější specifikace předmětu plnění je uvedena v návrhu realizační smlouvy, který tvoří Přílohu č. 1 ZD. Tato veřejná zakázka (dále rovněž jen „VZ“) je zadávána v otevřeném řízení dle ustanovení § 3 písm. b) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"). Jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku na služby dle ustanovení § 14 odst. 2 a § 25 zákona. Práva, povinnosti či podmínky v této ZD neuvedené se řídí zákonem. Podle nařízení Komise (ES) č. 2151/2003, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 2195/2002 o společném slovníku pro veřejné zakázky (CPV), je předmět plnění zařazen do kategorie: „zahradnické služby“ – CPV 77300000-3, další předmět: „služby při údržbě pozemků“ – CPV 77314000-4. Na základě tohoto zadávacího řízení má zadavatel zájem uzavřít realizační smlouvu (dále rovněž jen „realizační smlouva“ nebo „smlouva“), a to s termínem plnění na dobu neurčitou, s šestiměsíční výpovědní lhůtou a možností smlouvu vypovědět bez udání důvodů. Zadavatel předpokládá plnění dle realizační smlouvy od 01. 04. 2025 za předpokladu předchozího nabytí účinnosti realizační smlouvy. Datum nabytí účinnosti realizační smlouvy je však podmíněn řádným ukončením tohoto zadávacího řízení.
Interne Kennung: 11012025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otevřené řízení (dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel stanovil předpokládanou hodnotu veřejné zakázky v souladu s ustanovením § 16 a násl. zákona, přičemž celková předpokládaná hodnota VZ činí 3 566 940 Kč bez DPH, přičemž souhrn vyhrazeného plnění dle § 100 odst. 3 zákona specifikovaného v čl. 4.2 ZD činí z této hodnoty 823 140 Kč bez DPH. Ve smyslu § 21 odst. 1 písm. b) zákona tak byla u smlouvy na dobu neurčitou pro stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky rozhodná předpokládaná výše úplaty za 48 měsíců, která bez souhrnu výše uvedeného vyhrazeného plnění dle § 100 odst. 3 zákona specifikovaného v čl. 4.2 ZD činí 2 743 800 Kč bez DPH, tj.: za 1 rok plnění: 685 950 Kč bez DPH. Zadavatel si u VZ vyhrazuje ve smyslu § 100 odst. 3 zákona možnost použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí nových služeb (dále jen „opční právo“), přičemž podmínky pro nové služby musí odpovídat podmínkám pro použití jednacího řízení bez uveřejnění podle § 66 zákona, předpokládaná hodnota nových služeb u VZ činí 30 % předpokládané hodnoty VZ, tj. Předpokládaná hodnota opčního práva činí: 823 140 Kč bez DPH. Předpokládaná doba a rozsah poskytnutí nových služeb dle § 100 odst. 3 zákona: Rozsah nových služeb (opční právo) je vymezen 30 % předpokládané hodnoty VZ a územím, na kterém je či v budoucnu bude zadavatel povinen pečovat o veřejnou zeleň. Předpokládaná doba nových služeb bude při dodržení zákona odpovídat plnění na dobu neurčitou, s šestiměsíční výpovědní lhůtou a možností smlouvu vypovědět bez udání důvodů, přičemž opční právo je koncipováno za účelem možnosti zadavatele reagovat na nárůst či modifikaci rozsahu území, na kterém je zadavatel povinen pečovat o veřejnou zeleň. Opční právo dle čl. 4.2 ZD vyžaduje dohodu s dodavatelem předmětného plnění a nelze ze strany zadavatele bez dohody jednostranně vyžadovat, přičemž základ konkrétního nacenění opčního práva bude dán v souladu se zákonem poměrem odpovídající nabídkové ceny dle uzavřené smlouvy v rámci VZ a sesmluvněné výměry v rámci VZ násobeným nově požadovanou výměrou, přičemž mohou být současně zohledněna specifika nově požadovaného plnění v kontextu možností daných § 222 ZZVZ.