2. Verfahren
Verfahren
Titel: WGA ERD Verzekering
Beschreibung: Waterschap Scheldestromen is voornemens om per 1 januari 2027 een overeenkomst aan te gaan met Loyalis voor het aanbieden van een verzekering ten behoeve van het Eigenrisicodragerschap Werkhervatting Gedeeltelijk Arbeidsgeschikten (WGA ERD). Met deze verzekering worden de financiële risico’s die voortvloeien uit het eigenrisicodragerschap voor de WGA afgedekt. De verzekering omvat tevens dienstverlening en ondersteuning op het gebied van claimbehandeling, re-integratie, verzuimondersteuning en risicobeheersing. De overeenkomst wordt afgesloten voor een initiële periode van drie (3) jaar, van 1 januari 2027 tot en met 31 december 2029. De jaarlijkse waarde van de verzekering bedraagt naar verwachting € 140.000 exclusief btw. De totale geraamde waarde van de opdracht over de initiële looptijd bedraagt derhalve € 420.000 exclusief btw. Na afloop van de initiële termijn kan de overeenkomst stilzwijgend worden verlengd met telkens één jaar. Grondslag De aanbestedende dienst baseert haar keuze op artikel 2.32, eerste lid, onder b, sub 2, van de Aanbestedingswet 2012. Dit artikel biedt de mogelijkheid een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking toe te passen indien de mededinging om technische redenen ontbreekt en geen redelijk alternatief of substituut aanwezig is. Motivering van de uitzonderingssituatie Waterschap Scheldestromen heeft een onafhankelijke marktanalyse laten uitvoeren door Mercer naar de beschikbaarheid van WGA Eigenrisicodragersverzekeringen voor overheidswerkgevers. Uit deze analyse blijkt dat de markt voor WGA Eigenrisicodragersverzekeringen binnen de publieke sector zeer beperkt is. Mercer concludeert dat het aantal verzekeraars dat bereid en in staat is om dit risico voor decentrale overheden te verzekeren zeer gering is en dat de markt de afgelopen jaren verder is geconcentreerd. Tevens concludeert Mercer dat Loyalis op dit moment de enige partij is waarvan redelijkerwijs verwacht kan worden dat zij een passende verzekeringsoplossing aanbiedt die aansluit bij de specifieke kenmerken en behoeften van overheidswerkgevers. Loyalis beschikt over aantoonbare ervaring binnen de publieke sector en biedt een geïntegreerde dienstverlening die aansluit op de arbeidsvoorwaardelijke regelingen en uitvoeringspraktijk van overheidsorganisaties. De aangeboden dienstverlening omvat naast de verzekeringsdekking tevens ondersteuning op het gebied van claimbehandeling, re-integratie, risicobeheersing en verzuimmanagement. Op basis van de door Mercer uitgevoerde marktanalyse acht de aanbestedende dienst het aannemelijk dat een Europese aanbestedingsprocedure niet zal leiden tot daadwerkelijke mededinging. Naar verwachting zal uitsluitend Loyalis een geldige en passende inschrijving kunnen indienen voor de gevraagde dienstverlening. Gelet op deze marktsituatie is de aanbestedende dienst van oordeel dat sprake is van het ontbreken van daadwerkelijke mededinging als bedoeld in artikel 2.32, eerste lid, onder b, sub 2, van de Aanbestedingswet 2012. Een Europese aanbestedingsprocedure zou in dat geval uitsluitend leiden tot extra administratieve lasten voor zowel marktpartijen als de aanbestedende dienst, zonder dat daar een reële meerwaarde of mededingingsvoordeel tegenover staat. Om die reden maakt Waterschap Scheldestromen gebruik van een procedure van **Vrijwillige Transparantie Vooraf (VTVA)**. Door middel van deze bekendmaking wordt de markt op transparante wijze geïnformeerd over het voornemen om de overeenkomst rechtstreeks met Loyalis aan te gaan en wordt invulling gegeven aan de beginselen van transparantie, proportionaliteit en doelmatigheid. Marktwerking en vervolg Deze overeenkomst is niet bedoeld als structurele uitsluiting van marktwerking. Waterschap Scheldestromen blijft de ontwikkelingen binnen de markt voor WGA Eigenrisicodragersverzekeringen actief volgen. Indien gedurende de looptijd van de overeenkomst blijkt dat aanvullende aanbieders toetreden tot de markt of de concurrentieverhoudingen wijzigen, zal bij een toekomstige contractering opnieuw worden beoordeeld of een aanbestedingsprocedure met mededinging mogelijk en passend is. Het uitgangspunt van Waterschap Scheldestromen blijft daarbij dat mededinging wordt toegepast waar de markt daarvoor voldoende mogelijkheden biedt. De keuze voor een rechtstreekse contractering in de onderhavige situatie is uitsluitend gebaseerd op de actuele marktomstandigheden en de conclusies van de onafhankelijk uitgevoerde marktanalyse door Mercer.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66518000 Versicherungsmakler- und -agenturdienste
5. Los
Los: LOT-0000