2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ferrisulfaatti
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Tampereen Vesi Oy:n käyttöön tuleva ferrisulfaatti. Laitokset sijaitsevat Kaupissa ja Ruskossa. Arvioidut käyttömäärät laitoksittain: Laitos A 800 t/a, säiliön koko 50 m³ Laitos B 600 t/a, säiliön koko 55 m³ (varasäiliö 30 m³). Ferrisulfaatin on täytettävä juomavesikäyttöön tarkoitetun kemikaalin vaatimukset EN 890:2023 standardin mukaisesti ja tarjouspyynnössä jäljempänä kuvatulla tavalla. Kemikaalista ei saa liueta tai se ei saa sisältää merkittäviä määriä epäpuhtauksia, jotka voisivat johtaa talousvesiasetuksen (1352/2015 muutoksineen) laatuvaatimusten tai -tavoitteiden ylitykseen.
Interne Kennung: 613537
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24313122 Ferrisulfat = Eisen(III)-sulfat
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Title: Ferrisulfaatti
Internal identifier: 613537
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24313122 Ferric sulphate
5. Lot
Lot: LOT-0000