See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa części zamiennych do autobusów marki MAN eksploatowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest sukcesywna dostawa części zamiennych do autobusów marki MAN eksploatowanych przez MPK w Radomiu Sp. z o.o. 2. Nazwy i kody dotyczące Przedmiotu Zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): 34 30 0 00-0 – części i akcesoria do pojazdów i silników do nich. 3. Wykonawca jest zobowiązany złożyć ofertę na całość asortymentu przypadającego na Przedmiot Zamówienia. 4. Dostarczone części zamienne będą: a) nowe, pochodzące z aktualnego katalogu części zamiennych producenta danej marki samochodu, b) oryginalne tj. będą tej samej jakości co komponenty stosowane do montażu pojazdu samochodowego, produkowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami produkcji, ustalonymi przez producenta tych pojazdów do produkcji komponentów lub części zamiennych danego pojazdu samochodowego, w tym części zamienne produkowane na tej samej linii produkcyjnej co komponenty danego pojazdu samochodowego c) części do pojazdów, o których mowa w pkt a), związane z bezpieczeństwem użytkowania pojazdów i ochroną środowiska powinny spełniać co najmniej jeden z następujących warunków: • oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e"; • oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji; • oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji; • oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji. d) dostarczony asortyment będzie posiadał na opakowaniu co najmniej oznakowanie logo-znakiem towarowym, nr katalogowy producenta części oraz informację o marce/modelu pojazdu, do którego był zamawiany. 5. Przedmiot Zamówienia został określony szacunkowo. Faktyczna ilość i asortyment będą zależne od bieżących potrzeb Zamawiającego. Określone przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ ilości i asortyment części nie może być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy w sytuacji mniejszych potrzeb Zamawiającego. 6. Części Zamienne muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, kompletne, w pełni sprawne oraz nieobciążone prawami lub roszczeniami osób trzecich. 7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 6 do SWZ – Projekt umowy. 8. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowej dostawie udział towarów pochodzących z państw Członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców przekraczał 50%. Wykonawca składa oświadczenie o udziale towarów, którego treść zamieszczona została w Formularzu oferty, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ. Zamawiający na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odrzuci ofertę, która nie spełnia tego wymagania.
Vorherige Bekanntmachung: 391670-2026
Interne Kennung: KBZ/TN/70/2026/P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0001