2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie - Instalație de radiologie direct digitală cu 1 post de grafie și suspensie plafonieră
Beschreibung: Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie - Instalație de radiologie direct digitală cu 1 post de grafie și suspensie plafonieră , in cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgențe „Sf. Spiridon”, Iași, – conform caiet de sarcini si specificatii tehnice Cerințele tehnice definite la nivelul anunțului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Totodată, în vederea respectării principiilor nediscriminării și tratamentului egal, orice denumire de produs/echipament (din cadrul licitației) care face trimitere la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Termenul de livrare, instalare, punere in functiune si instruire personal este de maxim 90 de zile de la primirea comenzii din partea autorității contractante. Locul de livrare al echipamentelor este Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Sf. SPiridon Iasi. Durata minima de garantie acordata echipamentelor este de minim 24 luni de la data receptiei finale. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 19 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor” pentru respectarea prevederilor art.160-161 din Legea nr.98/2016.
Interne Kennung: 4701312/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111600 Radiografiegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Instalație de radiologie direct digitală cu 1 post de grafie și suspensie plafonieră -Aceste echipamente sunt imperios necesare pentru un număr foarte mare de pacienți care se adresează unității noastre. - Unitatea noastră dispune de resursele de personal cu înaltă calificare necesare pentru utilizarea acestor echipamente.
Interne Kennung: 1