498024-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Ultraschallanlage – Furnizarea de dotări și echipamente medicale în cadrul proiectului „Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea de dotări și echipamente medicale în cadrul proiectului „Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774.
Beschreibung: În data de 15.04.2026, a fost semnat Contractul de finanțare nr.46954 între Județul Suceava și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene pentru proiectul cu titlul „Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774, depus în cadrul apelului de proiecte PS/665/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7 - Investiții de tip dotare în infrastructura unităților sanitare publice care tratează pacienți cardiaci critici. În cadrul Activității A1. Dotarea cu echipamente a Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava, este prevăzută achiziția și furnizarea echipamentelor și dotărilor necesare pentru dotarea compartimentului unitatii sanitare. Conform bugetului proiectului, valoarea totală estimată a achiziției de dotări și echipamente specializate necesare dotării Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici este de 4.140.430,00 lei fără TVA, respectiv 5.009.920,3 lei cu TVA. Prezenta achiziție se va realiza pe 4 loturi, după cum urmează: - Lot 1: Furnizare ecografe cu aplicație cardiologică avansată (cod CPV 33112200-0 Ecograf) - 2 buc., valoarea estimată fiind de 1.173.165,00 lei fără TVA/buc, respectiv 2.346.330,00 lei fără TVA valoare totală lot; - Lot 2: Furnizare stație centrală cu 14 monitoare pentru monitorizarea funcțiilor vitale (cod CPV 33195200-5 Staţie centrală de monitorizare), valoarea estimată pe lot fiind de 1.230.000,00 lei fără TVA; - Lot 3: Furnizare paturi medicale multifuncționale pentru secția de terapie intensivă (cod CPV 33192150-8 Paturi speciale pentru terapie) - 14 buc., valoarea estimată fiind de 29.150,00 lei fără TVA/buc, respectiv 408.100,00 lei fără TVA valoare totală lot; - Lot 4: Lot 4: Furnizare defibrilator bifazic complet echipat (cod CPV 33182100-0 Defibrilator) valoarea estimată pe lot fiind de 156.000,00 lei, fără TVA. Finanțarea pentru plata prețului fiecărui contract de furnizare este asigurată prin Programul Sănătate, Apelul de proiecte PS/665/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7 - Investiții de tip dotare în infrastructura unităților sanitare publice care tratează pacienți cardiaci critici. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, semnate cu semnătură electronică extinsă, numai prin SEAP, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă, respectiv numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 16 zile. Solicitările de clarificări vor fi trasnmise distinct, pentru fiecare lot al prezentei proceduri de achiziție publică. Răspunsurile la solicitările de clarificări cu privire la documentația de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Secțiunea ”Lista,clarificări, notificări si decizii” din cadrul anunțului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit conform art. 27 alin.(3) din Normele metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziție publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare. Autoritatea contractanta stabileste următoarele termene-limita în care va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: - primul termen-limita: cu 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor precizată în anunțul de participare; - al doilea termen-limita: în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4244512/2026/A1/SMIS 350774
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Furnizare ecografe cu aplicație cardiologică avansată .
Beschreibung: Cantitatea: 2 buc. Produsele solicitate sunt prezentate în Anexa 1 - Cererea de finanțare aferentă proiectului "Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774, finanțat în cadrul Programului Sănătate și se încadrează în următoarele categorii: dotare. Detaliile tehnice ale produsului se regăsesc în documentul „Specificație tehnică minimală” aferentă lotului 1, anexă la caietul de sarcini al achiziției.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Furnizare stație centrală cu 14 monitoare pentru monitorizarea funcțiilor vitale (sistem de telemetrie).
Beschreibung: Cantitatea: 1 buc. Produsele solicitate sunt prezentate în Anexa 1 - Cererea de finanțare aferentă proiectului "Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774, finanțat în cadrul Programului Sănătate și se încadrează în următoarele categorii: dotare. Detaliile tehnice ale produsului se regăsesc în documentul „Specificație tehnică minimală” aferentă lotului 2, anexă la caietul de sarcini al achiziției.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33195200 Überwachungsstation
Los: LOT-0003
Titel: Furnizare paturi medicale multifuncționale pentru secția de terapie intensivă.
Beschreibung: Cantitatea: 14 buc. Produsele solicitate sunt prezentate în Anexa 1 - Cererea de finanțare aferentă proiectului "Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774, finanțat în cadrul Programului Sănătate și se încadrează în următoarele categorii: dotare. Detaliile tehnice ale produsului se regăsesc în documentul „Specificație tehnică minimală” aferentă lotului 3, anexă la caietul de sarcini al achiziției.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33192150 Therapie-Betten
Los: LOT-0004
Titel: Furnizare defibrilator bifazic complet echipat.
Beschreibung: Cantitatea: 1 buc. Produsele solicitate sunt prezentate în Anexa 1 - Cererea de finanțare aferentă proiectului "Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici din cadrul Spitalului Clinic Județean "Sf. Ioan cel Nou" Suceava”, cod SMIS 350774, finanțat în cadrul Programului Sănătate și se încadrează în următoarele categorii: dotare. Detaliile tehnice ale produsului se regăsesc în documentul „Specificație tehnică minimală” aferentă lotului 4, anexă la caietul de sarcini al achiziției.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
498024-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4244512/2026/A1/SMIS 350774
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
Main classification (cpv): 33195200 Central monitoring station
LotLOT-0003
Internal identifier3
Main classification (cpv): 33192150 Therapy beds
LotLOT-0004
Internal identifier4