See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, gospodarki łąkowo-rolnej, zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu i utrzymania obiektów leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026. Zamówienie zostało podzielone na 3 Pakiety /Części. Szczegółowy opis zamówienia został opisany w Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach zwanej dalej "SWZ"
Interne Kennung: SA.270.8.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026.” - Pakiet 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, niezbędnych prac konserwacyjnych i utrzymaniowych na drogach leśnych, prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, oraz gospodarki łąkowo-rolnej, ubocznego użytkowania lasu i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026. Przedmiot zamówienia obejmuje – leśnictwa: Stara Piła, Dębogórze, Cisowa, Rogulewo, Zwierzyniec. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia - Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: SA.270.8.2025- Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 projektowanych postanowień umowy stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu.
Los: LOT-0002
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026.” - Pakiet 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, niezbędnych prac konserwacyjnych i utrzymaniowych na drogach leśnych, prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, oraz gospodarki łąkowo-rolnej i nasiennictwa, zadrzewień i utrzymania obiektów leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026. Przedmiot zamówienia obejmuje – leśnictwa: Witomino, Sopot, Renuszewo, Matemblewo, Sobieszewo. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia - Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: SA.270.8.2025 - Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026.” - Pakiet 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, gospodarki łąkowo-rolnej, zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu i utrzymania obiektów leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w roku 2026. Przedmiot zamówienia obejmuje – leśnictwa: Biała, Marianowo, Wyspowo, Sopieszyno, Kamień. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia - Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: SA.270.8.2025- Pakiet 3