498068-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Zakup systemu do równoległej hodowli mikroorganizmów w ściśle kontrolowanych warunkach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup systemu do równoległej hodowli mikroorganizmów w ściśle kontrolowanych warunkach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup systemu do równoległej hodowli mikroorganizmów w ściśle kontrolowanych warunkach. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Centrum Zaawansowanych Rozwiązań CeZaR Projektowanie – Wytwarzanie – Eksploatowanie – Wycofanie” nr FEMP.01.04-IZ.00-0272/24
Interne KennungKZKN-2/059/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), gdyż zgodnie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa powyżej, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w powyżej, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup systemu do równoległej hodowli mikroorganizmów w ściśle kontrolowanych warunkach.Opis przedmiotu zamówienia: Parametry: - Zestaw 4 bioreaktorów przeznaczonych do hodowli mikroorganizmów w kontrolowanych warunkach mieszania, natleniania, temperatury i odczynu pH. W skład zestawu muszą wchodzić: naczynia wyposażone w mieszadła, dyfuzory do gazów (bełkotki) i ich odprowadzenia, czujniki tlenu, pH, redoks, temperatury i poziomu/piany, porty do doprowadzania reagentów i poboru próbek itd.; stacja/stacje sterujące z systemami podawania i mieszania gazów (powietrze, azot i CO2) oraz wbudowanymi pompami do reagentów; system grzejno/chłodzący; ewentualnie komputer do sterowania. - naczynia o pojemności roboczej minimalnej ≤ 0,8 l i maksymalnej ≥ 2,4 l (lecz nie większej niż 3,0 l) - stacje kontrolne muszą zawierać po 4 wbudowane pompy perystaltyczne, z których min. 3 muszą posiadać regulację obrotów, na każdy bioreaktor - zakres utrzymywanej temperatury pracy 10-60°C - regulacja przepływu gazów przez MFC o TDR nie gorszym niż 1:500; zakres wydajności: powietrze min. 0,002-1 (nie więcej niż 1,1) VVM, N2 min. 0,002-1 (nie więcej niż 1,1) VVM i CO2 min. 0,0001-0,05 (nie więcej niż 0,06) VVM (Vessel Volume per Minute, objętość naczynia na minutę) Inne wymagania: • Certyfikat CE (w języku polskim) • Dokumentacja techniczna oraz dokumentacja kontroli jakości (potwierdzająca poprawność funkcjonowania urządzenia i jego zgodność z oferowanymi parametrami), w tym certyfikaty kalibracji MFC (kontrolerów masowych przepływów), dostarczane wraz z urządzeniem, w języku polskim lub angielskim. • Dostawca musi dysponować odpowiednim zapleczem technicznym oraz doświadczeniem w zakresie montażu, uruchomienia i serwisowania oferowanego sprzętu (w ramach gwarancji) • Zamówienie musi obejmować dostawę, instalację i uruchomienie kompletnego systemu wraz ze szkoleniem. • Maksymalny czas reakcji serwisu: do 3 dni roboczych od zgłoszenia. • Wymagany okres gwarancji 12 miesiące. • Uruchomienie urządzenia i przeprowadzenie testów Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawiera Projekt umowy – załącznik nr 7 do SWZ.
498068-2026 - Competition
Poland – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Zakup systemu do równoległej hodowli mikroorganizmów w ściśle kontrolowanych warunkach
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierKZKN-2/059/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
LotLOT-0001