498145-2026 - Wettbewerb
Schweden – Einweg-Papierartikel – Hygienpapper och plastprodukter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hygienpapper och plastprodukter
Beschreibung: Strömstads kommun genomför upphandling med syfte att teckna ett ramavtal inom hygienpapper och plastprodukter för engångsbruk.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33772000 Einweg-Papierartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124404:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte, 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen, 39222100 Einweg-Gastronomiebedarf
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Hygienpapper och plastprodukter
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33772000 Disposable paper products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 19520000 Plastic products, 19640000 Polythene waste and refuse sacks and bags, 39222100 Disposable catering supplies
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygienpapper och plastprodukter
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33772000 Förbrukningsvaror av papper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 39222100 Engångsartiklar för catering