498176-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Wasserbauarbeiten – ” Reabilitarea Bazinului de Apă Curată si a lucrărilor anexe pe Râul Doftana, Județul Prahova”, Coduri CPV – 45240000-1, 45248000-7, 71242000-6, 71322000-1, 71321000-4, 79930000-2, 45232150–8
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ” Reabilitarea Bazinului de Apă Curată si a lucrărilor anexe pe Râul Doftana, Județul Prahova”, Coduri CPV – 45240000-1, 45248000-7, 71242000-6, 71322000-1, 71321000-4, 79930000-2, 45232150–8
Beschreibung: Achizitia de Servicii de proiectare si de Execuție lucrari de Reabilitare a Bazinului de Apă Curată si a lucrărilor anexe pe Râul Doftana, Județul Prahova, conform specificatiilor din Cerintele Beneficiarului. Activitatile obiectivul de investiții consta in: Obiect 1 – Reabilitarea bazinului de apă curată • Acumulare nepermanentă– 1 buc., Vmax=261,50 mii m3; Obiect 2 – Reabilitare conductă de aducțiune (relining) • Reabilitare conductă de aducțiune prin relining – L=1450 m a. Proiectare și asistență tehnică - Proiectare – asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor - Proiectare: Proiect Tehnic și detalii de execuție, inclusiv alte studii de teren necesare la elaborarea documentațiilor tehnice, elaborare Documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C.), precum și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor - Execuție lucrări: Amenajarea terenului, Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială, Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților, Cheltuieli pentru asigurarea utilităților, Cheltuieli pentru investiția de bază, Organizare de șantier, Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar. b. Execuție lucrări - Ob.1-Reabilitarea Bazinului de Apă Curată: Amenajarea terenului, Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială, Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților, Cheltuieli pentru asigurarea utilităților, Cheltuieli pentru investiția de bază, Organizare de șantier, Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar. - Ob.2-Reabilitare conducță de aducțiune: Amenajarea terenului, Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială, Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților, Cheltuieli pentru asigurarea utilităților, Cheltuieli pentru investiția de bază, Organizare de șantier, Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”. Raspunsul consolidat la solicitarile de clarificari se va posta la sectiunea „lista clarificari notificari si decizii” a anuntului de participare publicat pe site–ul http: www.e-licitatie.ro
Interne Kennung: ACZ-14380/19.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia de Servicii de proiectare si de Execuție lucrari de Reabilitare a Bazinului de Apă Curată si a lucrărilor anexe pe Râul Doftana, Județul Prahova, conform specificatiilor din Cerintele Beneficiarului: Activitatile obiectivul de investiții constau in : Obiect 1 – Reabilitarea bazinului de apă curată • Acumulare nepermanentă– 1 buc., Vmax=261,50 mii m3; Obiect 2 – Reabilitare conductă de aducțiune (relining) • Reabilitare conductă de aducțiune prin relining – L=1450 m a. Proiectare și asistență tehnică - Proiectare – asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor - Proiectare: Proiect Tehnic și detalii de execuție, inclusiv alte studii de teren necesare la elaborarea documentațiilor tehnice, elaborare Documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C.), precum și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor - Execuție lucrări: Amenajarea terenului, Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială, Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților, Cheltuieli pentru asigurarea utilităților, Cheltuieli pentru investiția de bază, Organizare de șantier, Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar. b. Execuție lucrări - Ob.1-Reabilitarea Bazinului de Apă Curată: Amenajarea terenului, Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială, Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților, Cheltuieli pentru asigurarea utilităților, Cheltuieli pentru investiția de bază, Organizare de șantier, Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar. - Ob.2-Reabilitare conducță de aducțiune: Amenajarea terenului, Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială, Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților, Cheltuieli pentru asigurarea utilităților, Cheltuieli pentru investiția de bază, Organizare de șantier, Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45248000 Bauarbeiten für hydromechanische Anlagen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ACZ-14380/19.05.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45240000 Construction work for water projects
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45248000 Construction work for hydro-mechanical structures, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 79930000 Specialty design services