498180-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Schwimmbäder – Budowa basenu pływackiego w Piekarach Śląskich
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa basenu pływackiego w Piekarach Śląskich
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest budowa kompletnego budynku krytego basenu sportowego wyposażonego w 8 torów pływackich o długości 25 m wraz z dodatkową, wydzieloną płytką niecką, wyposażoną w urządzenia zabawowe dla dzieci. Basen sportowy wyposażony będzie w ruchome dno dwóch torów pływackich, wygrodzonych ruchomą grodzią od pozostałej części basenu pływackiego. Zamówienie obejmuje także niezbędną, pozostałą infrastrukturę budynku basenu, w szczególności: sportową, szatniową, sanitarną, komunikacyjną, techniczną, technologiczną, magazynową, socjalną oraz przebieralnie i zaplecze basenowe (poziom -1: piwnica, technologia basenowa, zaplecze techniczne i technologiczne, hala podbasenia, pomieszczenia, instalacje i wyposażenie techniczne oraz technologiczne, pomieszczenia socjalne, poziom 0: hala basenowa, część sanitarna, szatniowa, wejściowa, sportowa, socjalna, poziom +1: część techniczna, administracja, poziom +2: dach, odnawialne źródła energii). Budynek wyposażony będzie w niezbędne instalacje i urządzenia, w szczególności takie jak: sanitarne, elektryczne, wod.-kan., wentylacyjne, niskoprądowe, BMS, p. poż., technologiczne, technologii basenowej, oświetleniowe, ewakuacyjne, techniczne oraz odnawialne źródła energii. W ramach zadania należy wykonać również niezbędne zagospodarowanie terenu, w szczególności parkingi, chodniki, dojazdy, komunikację, uzbrojenie terenu, przyłącza, instalacje, urządzenia, małą architekturę, tereny zielone oraz pozostałą niezbędną infrastrukturę techniczną oraz towarzyszącą. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do swz. 3.Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych zamawiający uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do swz. 4.Ze względu na ryczałtowy charakter rozliczenia opis przedmiotu zamówienia nie obejmuje przedmiaru robót. 5.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 6.Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia co najmniej 5 lat gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia, liczonych od daty bezusterkowego odbioru całości przedmiotu umowy. 7.Pozycja główna wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych: CPV 45212212-5 Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich 8.Zamówienie nie zostało podzielone na części. Taki sztuczny podział byłby związany z koniecznością rozdzielenia spójnej całości w postaci dużego przedsięwzięcia budowlanego objętego jednym terenem zagospodarowania i jednolitą funkcją. Dodatkowo wskazują na to uwarunkowania programu Polski Ład, z którego zamawiający pozyskuje dofinansowanie na realizację zamówienia. Zamawiający dla inwestycji otrzymał Wstępną Promesę obejmującą cały przedmiot zamówienia. W przypadku podziału zamówienia na części i niepowodzenia jednej z nich, zamawiającemu groziłaby utrata finansowania na całe zamówienie. Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego obiektu, podział zamówienia na części przy takim przedsięwzięciu spowodowałby trudności w skoordynowaniu działań różnych wykonawców i mógłby znacząco podnieść koszty realizacji zamówienia. Podział zagrażałby uzyskaniu efektu końcowego w ustalonym terminie realizacji z uwagi na rozłożenie odpowiedzialności na różnych wykonawców. Ponadto powstanie w wyniku realizacji zamówienia nowego obiektu jest warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Przedmiot zamówienia stanowi jednolitą całość pod względem technicznym, technologicznym, jakościowym i organizacyjnym. 9.Termin związania ofertą upływa dnia 31 grudnia 2026r.
Interne KennungBZP.271.20.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest budowa kompletnego budynku krytego basenu sportowego wyposażonego w 8 torów pływackich o długości 25 m wraz z dodatkową, wydzieloną płytką niecką, wyposażoną w urządzenia zabawowe dla dzieci. Basen sportowy wyposażony będzie w ruchome dno dwóch torów pływackich, wygrodzonych ruchomą grodzią od pozostałej części basenu pływackiego. Zamówienie obejmuje także niezbędną, pozostałą infrastrukturę budynku basenu, w szczególności: sportową, szatniową, sanitarną, komunikacyjną, techniczną, technologiczną, magazynową, socjalną oraz przebieralnie i zaplecze basenowe (poziom -1: piwnica, technologia basenowa, zaplecze techniczne i technologiczne, hala podbasenia, pomieszczenia, instalacje i wyposażenie techniczne oraz technologiczne, pomieszczenia socjalne, poziom 0: hala basenowa, część sanitarna, szatniowa, wejściowa, sportowa, socjalna, poziom +1: część techniczna, administracja, poziom +2: dach, odnawialne źródła energii). Budynek wyposażony będzie w niezbędne instalacje i urządzenia, w szczególności takie jak: sanitarne, elektryczne, wod.-kan., wentylacyjne, niskoprądowe, BMS, p. poż., technologiczne, technologii basenowej, oświetleniowe, ewakuacyjne, techniczne oraz odnawialne źródła energii. W ramach zadania należy wykonać również niezbędne zagospodarowanie terenu, w szczególności parkingi, chodniki, dojazdy, komunikację, uzbrojenie terenu, przyłącza, instalacje, urządzenia, małą architekturę, tereny zielone oraz pozostałą niezbędną infrastrukturę techniczną oraz towarzyszącą. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do swz. 3.Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych zamawiający uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do swz. 4.Ze względu na ryczałtowy charakter rozliczenia opis przedmiotu zamówienia nie obejmuje przedmiaru robót. 5.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 6.Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia co najmniej 5 lat gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia, liczonych od daty bezusterkowego odbioru całości przedmiotu umowy. 7.Pozycja główna wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych: CPV 45212212-5 Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich 8.Zamówienie nie zostało podzielone na części. Taki sztuczny podział byłby związany z koniecznością rozdzielenia spójnej całości w postaci dużego przedsięwzięcia budowlanego objętego jednym terenem zagospodarowania i jednolitą funkcją. Dodatkowo wskazują na to uwarunkowania programu Polski Ład, z którego zamawiający pozyskuje dofinansowanie na realizację zamówienia. Zamawiający dla inwestycji otrzymał Wstępną Promesę obejmującą cały przedmiot zamówienia. W przypadku podziału zamówienia na części i niepowodzenia jednej z nich, zamawiającemu groziłaby utrata finansowania na całe zamówienie. Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego obiektu, podział zamówienia na części przy takim przedsięwzięciu spowodowałby trudności w skoordynowaniu działań różnych wykonawców i mógłby znacząco podnieść koszty realizacji zamówienia. Podział zagrażałby uzyskaniu efektu końcowego w ustalonym terminie realizacji z uwagi na rozłożenie odpowiedzialności na różnych wykonawców. Ponadto powstanie w wyniku realizacji zamówienia nowego obiektu jest warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Przedmiot zamówienia stanowi jednolitą całość pod względem technicznym, technologicznym, jakościowym i organizacyjnym. 9. Termin związania ofertą upływa dnia 31 grudnia 2026r.