498213-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Wartung und Reparatur von Computeranlagen – Servicii de mentenanță pentru simulatorul de navigație pe ape interioare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de mentenanță pentru simulatorul de navigație pe ape interioare
Beschreibung: Incheiere unui acord cadru pentru 40 de luni avand ca obiect-Servicii de mentenanță pentru simulatorul de navigație pe ape interioare. Acordul cadru ce va fi încheiat ca urmare a atribuirii prezentei achiziții având ca obiect “Servicii de mentenanță pentru simulatorul de navigație pe ape interioare”, pe o perioada de 40 luni se v-a incheia cu maxim 3 operatori economici . Estimările cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe întreaga perioadă a acordului-cadru și a celor care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru se regăsesc în caietele de sarcini. Contractele subsecvente estimate a se incheia sunt in interiorul anului bugetar si sunt incheiate in functie de existenta creditelor bugetare. Se vor încheia 4 contracte subsecvente, după cum urmează: -Primul contract subsecvent - pentru perioada 01.09-31.12.2026 -Al doilea contract subsecvent - pentru perioada 01.01-31.12.2027 -Al treilea contract subsecvent - pentru perioada 01.01-31.12.2028 -Al patrulea contract subsecvent - pentru perioada 01.01-31.12.2029 Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: COD UNIC DE IDENTIFICARE OBIECT CONTRACT 4515484_2026_PAAPD1631202;4515484 – 2026 –42
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitati minime si maxime de servicii estimate aferente acordului cadru: - Cantitati minime de servicii estimate – 1 servicii. - Cantitati maxime de servicii estimate – 4 servicii. Cantitati minime si maxime de servicii estimate aferente unui contract subsecvent. - Cantități minime de servicii estimate – 1 serviciu. - Cantități maxime de servicii estimate – 1 servicii. Valoarea celui mai mic contract subsecvent - 356.381,20 lei fără TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent- 356.381,20 lei fără TVA
Interne Kennung: 1
498213-2026 - Competition
Romania – Maintenance and repair of computer equipment – Servicii de mentenanță pentru simulatorul de navigație pe ape interioare
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50312000 Maintenance and repair of computer equipment
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1