498287-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej wraz z infrastrukturą zasilającą i przystankową oraz modernizacją sieci wodociągowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej wraz z infrastrukturą zasilającą i przystankową oraz modernizacją sieci wodociągowej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego w zakresie przebudowy istniejącej linii tramwajowej, przebudowy układu drogowego na potrzeby komunikacji miejskiej, budowy i przebudowy infrastruktury towarzyszącej wszystkich branż, zagospodarowania zieleni, a także wykonania infrastruktury zasilającej i przystankowej (w zakresie Zadań MCI) oraz modernizacji sieci wodociągowej (w zakresie Zadań ZWiK), w podziale na poniższe zadania: 1.1. Zadanie 1 (MCI): Modernizacja sieci tramwajowej w zakresie węzła ulic: Legionów, Kasprzaka, Włókniarzy i Zielonej wraz z odcinkami ulic: Legionów od węzła do ul. Konstantynowskiej (wiadukt kolejowy), Konstantynowskiej od ul. Legionów (wiadukt kolejowy) do al. Unii Lubelskiej wraz ze skrzyżowaniem. 1.2. Zadanie 2 (MCI): Modernizacja sieci tramwajowej w ul. Zielonej od węzła do ul. Żeromskiego bez skrzyżowania wraz z niezbędnymi fragmentami ulic poprzecznych. 1.3. Zadanie 3 (MCI): Modernizacja sieci tramwajowej w ul. Zielonej od ul. Żeromskiego (ze skrzyżowaniem) do ul. Wólczańskiej (bez skrzyżowania). 1.4. Zadanie 4 (MCI): Modernizacja sieci tramwajowej w ul. Legionów od ul. Kasprzaka (bez skrzyżowania) do ul. Żeligowskiego (ze skrzyżowaniem). 1.5. Zadanie 5 (ZWiK): Modernizacja sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Legionów na odc. od ul. Żeligowskiego do Al. Włókniarzy. 1.6. Zadanie 6 (ZWiK): Modernizacja sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Zielonej na odc. od ul. Legionów do ul. Wólczańskiej. 2. Szczególne wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia: W przedmiotowym postępowaniu mają zastosowanie procedury zielonych zamówień publicznych. 2.1. Realizacja zamówień będzie przebiegała w sposób sprzyjających ochronie środowiska i zmniejszeniu ilości odpadów. 2.2. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zamówienia w sposób uwzględniający pro środowiskowe aspekty m.in.: 1) do zarządzania procesem zamówień i dostaw materiałów na teren budowy, w taki sposób aby materiały były dostarczane i dowożone w okresie zapotrzebowania, tj. materiały nie powinny być gromadzone oraz zalegać na placu budowy i rodzić niepotrzebne ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia składowanych materiałów, 2) do prowadzenia prac oraz zarządzania miejscem realizacji zamówienia z uwzględnieniem ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko oraz sporządzania i aktualizowania na bieżąco aktualizowania na bieżąco planu gospodarowania odpadami powstałymi w wyniku realizacji zamówienia, 3) do prowadzenia robót wykończeniowych z obowiązkiem dokładnego uporządkowania terenu, na którym były prowadzone roboty. Obszary zielone w sąsiedztwie inwestycji należy poddać rekultywacji. Wykonawca jest również odpowiedzialny za naprawienie wszelkich uszkodzeń, które zostały spowodowane przez jego działania, włącznie z tymi, które dotknęły osoby trzecie poza obszarem budowy. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 10 do SWZ. 4. Pod pojęciem „modernizacja” Zamawiający rozumie unowocześnienie środków trwałych, zmierzające wyraźnie do zwiększenia wartości użytkowej. Pojęcie modernizacja mieści się w zakresie pojęciowym „przebudowy” albo „rozbudowy”, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
Interne KennungBZZ.261.19.2026.AP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; (...). 2) Formularz cenowy sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1a do SWZ; (...). 3) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (...) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ; (...). 4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ; (...). 5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach (...) (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 13 do SWZ; (...). 6) Stosowne pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę (...). 7) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo (...). 8) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...). 9) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ; (...). 10) Dowód wniesienia wadium wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez gwaranta/poręczyciela tj. wystawcę gwarancji/poręczenia. 4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia i podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 2) oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, (...) – nie dotyczy podmiotu udostępniającego swoje zasoby; 3) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, (...); 4) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego (...); 5) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (...); 6) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, (...); 7) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia (...). 6. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 SWZ i podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale 6 punkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.7. SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu (...). 7. Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231200 Bauarbeiten für Öl-Pipelines und Gasfernleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45234000 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien und Seilbahnsysteme, 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45341000 Errichtung von Geländern, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71243000 Planentwürfe (Systeme und Integration), 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71246000 Festlegung und Aufstellung der für den Bau benötigten Mengen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71322200 Planung von Rohrleitungen, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71354000 Kartografiedienste, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71520000 Bauaufsicht, 71521000 Baustellenüberwachung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen