See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DYNAMICZNY SYSTEM ZAKUPÓW - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictw Niedźwiady i Osusznica
Beschreibung: ______________________________________________________________________________________________ (1) Przedmiotem zamówienia Dynamicznego Systemu Zakupów ('DSZ") są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe usługi leśne do wykonania na terenie nadleśnictwa Niedźwiady i Osusznica przewidziane do zlecenia w okresie na jaki zostanie ustanowiony DSZ. ______________________________________________________________________________________________ (2) Celem zamawiającego jest zapewnienie szerokiego grona wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert na realizację poszczególnych, częściowych zamówień, a tym samym zapewnienie ciągłości udzielania zamówień publicznych w zakresie leśnictwa przez cały okres obowiązywania DSZ. ______________________________________________________________________________________________ (3) Specyfikacja Warunków Zamówienia ("SWZ") stanowi Dokumenty Zamówienia i pełni jednocześnie rolę informacji o stosowaniu dynamicznego systemu zakupów oraz specyfikacji warunków zamówienia dla postępowań o udzielenie zamówienia objętych dynamicznym systemem zakupów, z zastrzeżeniem, że szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu danego zamówienia objętego dynamicznym systemem zakupów oraz inne informacje dot. takich postępowań wskazane w art. 323 ust. 3 PZP określane będą w zaproszeniach do składania ofert dla poszczególnych postępowań objętych DSZ.
Interne Kennung: ZI.270.1.4.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictw Niedźwiady i Osusznica" - Nadleśnictwo Osusznica Pakiet: DSZ – Masłowice, Prądzona
Beschreibung: ______________________________________________________________________________________________ (1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe usługi leśne do wykonania na terenie obszaru administracyjnego Nadleśnictwa Osusznica Leśnictwa: Masłowice, Prądzona _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia DSZ obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ – planowany rozmiar prac w okresie, na jaki zostaje ustanowiony DSZ. Zakresy rzeczowe zestawione Załączniku nr 2 dla DSZ mają charakter szacunkowy. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (3) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia DSZ określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.2. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej"; Załącznik nr 3.3. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”; Załącznik nr 3.4. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej"; Załącznik nr 3.5. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej" _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla danego zamówienia udzielanego w ramach DSZ określać będzie zaproszenie do składania ofert. W tym Tabele Parametrów zawierające informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w SWZ w szczególnych warunkach dotyczących danego zaproszenia do złożenia oferty. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (5) Unormowania, których zobowiązany będzie przestrzegać wykonawca są dostępne na stronie internetowej pod adresem https://www.gov.pl/web/regionalna-dyrekcja-lasow-panstwowych-w-szczecinku/akty-prawne-i-unormowania-pgl-lp---uslugi-lesne _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (6) Zamawiający nie ma możliwości skorzystania z zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, tzw. zamówień 'podobnych' _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (7) Zamawiający, zgodnie z art. 95 PZP, przy realizacji zamówienia udzielanego w ramach DSZ wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
Interne Kennung: ZI.270.1.4.2025 Nadleśnictwo Osusznica Pakiet DSZ - Masłowice, Prądzona
Optionen:
Beschreibung der Optionen: _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (1) W stosunku do każdego zamówienia udzielanego w ramach DSZ Zamawiający zastrzega, że będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ („Opcja”). _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (2) Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (3) Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 11 ust 1 projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (4) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (5) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji).