498884-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Odnawialne źródła energii w Gminie Gorzyce, Godów, Kornowac i Radlin: Ośrodek Kultury w Olzie, Gminny Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji NAUTICA w Gorzycach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdnawialne źródła energii w Gminie Gorzyce, Godów, Kornowac i Radlin: Ośrodek Kultury w Olzie, Gminny Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji NAUTICA w Gorzycach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest montaż odnawialnych źródeł energii wraz z wymianą źródeł ciepła i robotami towarzyszącymi w budynkach gminnych. Część I) Ośrodek Kultury w Olzie, ul. Szkolna 7: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, b) montaż kaskady dwóch pomp ciepła wraz z instalacjami, c) przebudowa części budynku oraz wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych Część II: Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach, ulica Bogumińska 31: a) dostawę i montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej (instalacja gruntowa), b) dostawę i montaż kontenerowego magazynu energii, c) dostawę i montaż pompy ciepła typu monoblok wraz z instalacją zasilającą, d) budowę fundamentu pod pompę ciepła, e) roboty związane z wykonaniem podłączenia istniejącej instalacji fotowoltaicznej do sieci OSD. Powyższy opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych szczegółowo określają zadanie objęte zamówieniem, w szczególności w zakresie warunków wykonania, wymaganych metod i technik budowy, zastosowania materiałów i ich cech, warunków kontroli, odbioru obiektu budowlanego oraz wszelkich pozostałych warunków technicznych. Projekty budowlane, projekty branżowe oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót są integralną częścią SWZ. Zamówienie „Odnawialne źródła energii w Gminie Gorzyce, Godów, Kornowac i Radlin 1) Montaż instalacji OZE w budynkach GOK: Ośrodek Kultury w Olzie, ul. Szkolna 7, Gminny Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji NAUTICA w Gorzycach” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 dla priorytetu: FESL.10.00 – Fundusze na transformację dla działania: FESL.10.06 – Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.
Interne KennungIZP.271.11.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. odwróconej, tj. z zastosowaniem art. 139 ust. 1 ustawy. 2.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika). W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 3.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 3.2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski", widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy na Platformie e-Zamówienia. 3.3. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). 3.4. Zamawiający dopuszcza także możliwość komunikowania się stron, w tym zadawania pytań do SWZ oraz składania przez Wykonawców wyjaśnień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: zamowienia@gorzyce.pl (z wyłączeniem składania ofert). 4.1. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 4.2. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 4.3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 4.4. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby oraz pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Pozostałe informacje, oświadczenia lub dokumenty sporządza się w postaci elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach ww. rozporządzenia lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). 4.5. Do podpisania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 4.6. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego" udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe". 4.7. Pozostałe wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określono w SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych dostaw/usług, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 lub/i 8 ustawy. 6.1. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza jest zobowiązany wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie w zaokrągleniu do 100 zł w dół. 6.2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 6.3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 6.4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr konta 44 8469 0009 0000 0257 2000 0007 z dopiskiem „zabezpieczenie”. 7.1. RODO: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Wójt Gminy Gorzyce - Daniel Jakubczyk z siedzibą władz w Urzędzie Gminy w Gorzycach (44-350) przy ul. Kościelnej 15; 7.2.Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować w następujący sposób 1) elektronicznie: iod@gorzyce.pl lub pisemnie na adres - j.w. 7.3.Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział XXVIII SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I OK Olza
BeschreibungZakres rzeczowy obejmuje: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, b) montaż kaskady dwóch pomp ciepła wraz z instalacjami, c) przebudowa części budynku oraz wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych.
LosLOT-0002
TitelCzęść II GOTSiR NAUTICA
BeschreibungZakres rzeczowy obejmuje: a) dostawa i montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej (instalacja gruntowa), b) dostawa i montaż kontenerowego magazynu energii, c) dostawa i montaż pompy ciepła typu monoblok wraz z instalacją zasilającą, d) budowa fundamentu pod pompę ciepła, e) roboty związane z wykonaniem podłączenia istniejącej instalacji fotowoltaicznej do sieci OSD.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules
Additional classification (cpv): 45261215 Solar panel roof-covering work, 45300000 Building installation work
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Rybnicki (PL227)
Country: Poland
Additional information: Gmina Gorzyce