499102-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Straßenarbeiten – „Lucrări suplimentare pentru proiectul reabilitare și modernizare drum județean DJ 750C: Sălciua de Sus (DN 75) – Dealu Caselor - Valea Largă - Vale în Jos - Ponor - Râmeț - Valea Mănăstirii – Geoagiu de Sus - Stremț - Teiuș (DN 1) – Lot 1”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Lucrări suplimentare pentru proiectul reabilitare și modernizare drum județean DJ 750C: Sălciua de Sus (DN 75) – Dealu Caselor - Valea Largă - Vale în Jos - Ponor - Râmeț - Valea Mănăstirii – Geoagiu de Sus - Stremț - Teiuș (DN 1) – Lot 1”
Beschreibung: Lucrări suplimentare pentru proiectul reabilitare și modernizare drum județean DJ 750C: Sălciua de Sus (DN 75) – Dealu Caselor - Valea Largă - Vale în Jos - Ponor - Râmeț - Valea Mănăstirii – Geoagiu de Sus - Stremț - Teiuș (DN 1) – Lot 1, constând în Lucrari de consolidari si protectie - executia lucrarilor de consolidare terasamente drum, asigurarea stabilitatii taluzelor de debleu, ziduri de sprijin noi, în conformitate cu Caietul de sarcini si documentația tehnică, parte a documentației de atribuire.Toate activitățile trebuie realizate cu respectarea legislației și a reglementărilor tehnice în vigoare, aplicabile specificului obiectivului de investitie. NOTA: Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanţii pot solicita clarificări: 18 zile. Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări şi/sau informaţii suplimentare primite de la operatorii economici interesaţi: 11 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://www.e-licitatie.ro).
Interne Kennung: 4562583 / 2026 / IX.4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrări suplimentare pentru proiectul reabilitare și modernizare drum județean DJ 750C: Sălciua de Sus (DN 75) – Dealu Caselor - Valea Largă - Vale în Jos - Ponor - Râmeț - Valea Mănăstirii – Geoagiu de Sus - Stremț - Teiuș (DN 1) – Lot 1, constând în Lucrari de consolidari si protectie - executia lucrarilor de consolidare terasamente drum, asigurarea stabilitatii taluzelor de debleu, ziduri de sprijin noi, în conformitate cu Caietul de sarcini si documentația tehnică, parte a documentației de atribuire. Toate activitățile trebuie realizate cu respectarea legislației și a reglementărilor tehnice în vigoare, aplicabile specificului obiectivului de investitie.
Interne Kennung: 1
499102-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4562583 / 2026 / IX.4
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45233140 Roadworks
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1