2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om bygherrerådgivning
Beschreibung: Udbud med forhandling af rammeaftale om bygherrerådgivning. Rådgiver skal under aftalen bistå Bygherre med kvalificeret bygherrerådgivning samt bistå med projektering i forbindelse med udarbejdelse af funktionsudbud. Aftalen udbydes som en rammeaftale med 3 rådgivere, hvor tildeling af opgaver sker ud fra en kaskademodel.
Interne Kennung: 26-00071
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000