2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych.
Beschreibung: 1. Nazwa postępowania o udzielenie zamówienia: „Usługi sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych”. 2. Określenie przedmiotu zamówienia: 2.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz obiektu Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Płocku (zwany dalej „KIS”), wskazanych w Załącznikach nr 1a -1h do Załącznika nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: 2.2.1. opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ”, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikami nr 1a-1h tj.: Załącznik nr 1a – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 1; Załącznik nr 1b – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 2; Załącznik nr 1c – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 3; Załącznik nr 1d – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 4; Załącznik nr 1e – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 5; Załącznik nr 1f – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 6; Załącznik nr 1g – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 7; Załącznik nr 1h – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 8. 2.2.2. Wzory umów - stanowiące Załączniki nr 2a i 2b do SWZ. 2.2.3.Formularze cenowe, stanowiące Załączniki nr 8a – 8h do SWZ -mają charakter pomocniczy i służą wyłącznie do przygotowania wyceny oferty. Formularzy tych nie należy składać wraz z ofertą. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, będzie zobowiązany do ich złożenia wyłącznie na wezwanie, zgodnie z postanowieniami Rozdziału 23 pkt 7 SWZ. 3. Zamawiający dokonał podziału przedmiotu zamówienia na 8 części: 3.1. Część 1 przedmiotu zamówienia - rejon warszawski, 3.2. Część 2 przedmiotu zamówienia - rejon siedlecki, 3.3. Część 3 przedmiotu zamówienia - rejon ciechanowski, 3.4. Część 4 przedmiotu zamówienia - rejon płocki, 3.5. Część 5 przedmiotu zamówienia - rejon radomski, 3.6. Część 6 przedmiotu zamówienia - centralne laboratorium, 3.7. Część 7 przedmiotu zamówienia - magazyn MUCS, 3.8. Część 8 przedmiotu zamówienia – KIS. 4. Termin wykonania zamówienia: Wykonawca będzie świadczył usługi wskazane w § 1 ust. 1 wzoru umowy w okresie 18 miesięcy zamówienia podstawowego od dnia podpisania umowy, nie wcześniej niż od dnia 01.01.2027.r. lub do czasu wykorzystania kwoty brutto, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 wzoru umowy z zastrzeżeniem, że wiążące będzie zdarzenie które nastąpi wcześniej. W przypadku skorzystania z prawa opcji termin realizacji przedmiotu zamówienia może ulec wydłużeniu maksymalnie o okres 6 miesięcy. Łączny maksymalny okres realizacji Umowy, obejmujący zamówienie podstawowe oraz realizację w ramach prawa opcji, nie przekroczy 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy. 5. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2a i 2b do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest posiadać przez cały okres obowiązywania umowy polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na łączną sumę gwarancyjną w wysokości co najmniej dwukrotności kwoty brutto wskazanej w § 2 ust.1 pkt. 3 wzoru umowy, jednakże nie mniej niż 500 tys. zł. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zostały opisane w § 6 ust. 2 pkt 12 wzoru umowy, stanowiącego Załączniki nr 2a i 2b do SWZ. 7. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie opisanym w Rozdziale 8 SWZ. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 9.Zgodnie z art. 257 pkt 1 Pzp, zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający wymaga osobistego wykonania kluczowych zadań w zakresie czynności związanych z bieżącym wykonywaniem usług sprzątania wewnątrz obiektów oraz czynności nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy przez Wykonawcę, bez udziału podwykonawców. 11. Klauzula społeczna – art. 95 ustawy Pzp – wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: zgodnie z § 13 ust. 1 wzoru umowy, stanowiącym Załączniki nr 2a i 2b do SWZ, to czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem usług codziennego sprzątania pomieszczeń wewnątrz budynków i nadzoru tych usług, z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. 12. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2a i 2b do SWZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 przedmiotu zamówienia - rejon warszawski
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1a) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8a) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2. Zgodnie z § 1 ust. 7 i 8 wzoru umowy zamawiający przewiduje wykorzystanie prawa opcji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia podstawowego odpowiednio: 2.1. OPCJA nr 1 – zwiększenia wartości zamówienia podstawowego nie więcej jednak niż łącznie o 50 % wartości umowy, o której mowa w § 2 ust.1 pkt 2 umowy jako zamówienie w ramach prawa opcji. Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał, gdy zajdzie taka konieczność, w zależności od potrzeb tj.: a) W przypadku wykorzystania całości zamówienia w czasie obowiązywania umowy; b) Zwiększenia potrzeb i pozyskania środków finansowych; 2.2. OPCJA nr 2 – wydłużenie terminu realizacji umowy o którym mowa w § 4 ust. 1 o nie więcej niż 6 miesięcy w przypadku, gdy w pierwotnie określonym terminie realizacji umowy nie zostanie wykorzystana kwota zamówienia podstawowego. 2.3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji ( opcja nr 1 i opcja nr 2) osobno lub jednocześnie. Realizacja prawa opcji będzie następowała w ramach warunków usługi określonych w umowie jako zamówienie podstawowe, w szczególności w zakresie terminów realizacji, jakości usług oraz płatności. 3. Szczegółowe informacje dot. skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu zostały określone w § 1 ust. 7 – 13 wzoru umowy, stanowiącym Załączniki nr 2a do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 przedmiotu zamówienia - rejon siedlecki
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1b) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8b) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 przedmiotu zamówienia - rejon ciechanowski
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1c) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8c) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 przedmiotu zamówienia - rejon płocki
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1d) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8d) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 przedmiotu zamówienia - rejon radomski
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1e) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8e) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 przedmiotu zamówienia - centralne labolatorium
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1f) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8f) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 przedmiotu zamówienia - magazyn MUCS
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1g) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8g) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 przedmiotu zamówienia - KIS
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1h) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2b do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8h) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2. Zgodnie z § 1 ust. 7 i 8 wzoru umowy zamawiający przewiduje wykorzystanie prawa opcji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia podstawowego odpowiednio: 2.1. OPCJA nr 1 – zwiększenia wartości zamówienia podstawowego nie więcej jednak niż łącznie o 50 % wartości umowy, o której mowa w § 2 ust.1 pkt 2 umowy jako zamówienie w ramach prawa opcji. Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał, gdy zajdzie taka konieczność, w zależności od potrzeb tj.: a) W przypadku wykorzystania całości zamówienia w czasie obowiązywania umowy; b) Zwiększenia potrzeb i pozyskania środków finansowych; 2.2. OPCJA nr 2 – wydłużenie terminu realizacji umowy o którym mowa w § 4 ust. 1 o nie więcej niż 6 miesięcy w przypadku, gdy w pierwotnie określonym terminie realizacji umowy nie zostanie wykorzystana kwota zamówienia podstawowego. 2.3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji ( opcja nr 1 i opcja nr 2) osobno lub jednocześnie. Realizacja prawa opcji będzie następowała w ramach warunków usługi określonych w umowie jako zamówienie podstawowe, w szczególności w zakresie terminów realizacji, jakości usług oraz płatności. 3. Szczegółowe informacje dot. skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu zostały określone w § 1 ust. 7 – 13 wzoru umowy, stanowiącym Załączniki nr 2b) do SWZ.