499289-2026 - Ergebnis
Polen – Chemische Reagenzien – Dostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Ogłoszenie dotyczy części nr 1-10
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Ogłoszenie dotyczy części nr 1-10
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, określonych w Zał. nr 2, w podziale na 66 części. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Zał. nr 1 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy oraz Zał. nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 3. Miejsce realizacji dostaw: zgodnie z Zał. nr 3 i nr 3a do SWZ. 4. Zamawiającym jest Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Al. Jana Pawła II 11, 00-828 Warszawa w imieniu i na rzecz którego działa Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert równoważnych w wybranych częściach, wskazanych w Zał. nr 2 do SWZ. Zamawiający informuje, iż zamiana jakiegokolwiek odczynnika chemicznego i wprowadzenie jego zamiennika do procedury badawczej wymaga każdorazowo przeprowadzenia bardzo kosztownego i czasochłonnego procesu walidacyjnego. Uniemożliwiałoby to zapewnienie ciągłości prac badawczych, obniżyłoby efektywność pracy Laboratorium, co mogłoby wpłynąć na wydłużenie okresu oczekiwania na wynik badania oraz podniosłoby znacznie koszty funkcjonowania Laboratorium. W skrajnych przypadkach procedura walidacyjna mogłaby wykazać nieprzydatność zakupionego zamiennika do badań, co spowodowałoby konieczność ponownego zakupu i zdezorganizowałoby pracę Laboratorium. W laboratoriach Centralnego Laboratorium stosowane są metodyki badań ogólnie przyjęte na forum międzynarodowym i w Unii Europejskiej, wymagające zastosowania określonego sprzętu laboratoryjnego o określonym standardzie i jakości (często występuje bezpośrednie wskazanie w metodyce). Ponadto konieczne jest zachowanie określonego trybu pracy poprzez zastosowanie sprzętu używanego do tej pory, (ich zmiana może w istotny sposób wpłynąć na jakość wyników lub spowodować konieczność ponownej optymalizacji metody). W pozostałych częściach, ilekroć w treści SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia, użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy, Zamawiający dopuszcza znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy równoważne - pod warunkiem, iż oferowane przez Wykonawcę przedmioty zamówienia będą o takich samych lub lepszych parametrach jakościowych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 9. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć ofertę na jedną lub więcej części niniejszego postępowania, opisanych w Zał. nr 2 do SWZ. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 – 315 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 13. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Vorherige Bekanntmachung194122-2026
Interne KennungWIP.261.25.2026.OM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - Składniki podłoży mikrobiologicznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, określonych w Załączniku nr 2. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy oraz Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 3. Miejsce realizacji dostaw: zgodnie z Załącznikiem nr 3 i nr 3a do SWZ.
Interne KennungCzęść 1 - Składniki podłoży mikrobiologicznych
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - Składniki podłoży mikrobiologicznych
Interne KennungCzęść 2 - Składniki podłoży mikrobiologicznych
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 - Składniki podłoży mikrobiologicznych
Interne KennungCzęść 3 - Składniki podłoży mikrobiologicznych
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 - Podłoża mikrobiologiczne
Interne KennungCzęść 4 - Podłoża mikrobiologiczne
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 - Odczynniki do przygotowania zawiesin bakterii
Interne KennungCzęść 5 - Odczynniki do przygotowania zawiesin bakterii
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 - Kriofiolki
Interne KennungCzęść 6 - Kriofiolki
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 - Odczynnik do testu ELISA
Interne KennungCzęść 7 - Odczynnik do testu ELISA
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 - Odczynniki do metod serologicznych
Interne KennungCzęść 8 - Odczynniki do metod serologicznych
LosLOT-0009
TitelCzęść 9 - Kultury referencyjne bakterii
Interne KennungCzęść 9 - Kultury referencyjne bakterii
LosLOT-0010
TitelCzęść 10 - Odczynniki do mikrobiologii
Interne KennungCzęść 10 - Odczynniki do mikrobiologii