499424-2026 - Wettbewerb
Polen – Gebäudereinigung – Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – ul. Warszawska 24, ul. Podchorążych 1, ul. Lea 114, ul. Kanonicza 1, Al. Jana Pawła II 37, 39a; ul. Kamienna 17, ul. Skarżyńskiego 1,7,9 i na terenie przy ul. Kanoniczej 1, z podziałem na 3 części:1, 2, 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 2.1., 2.2a, 2.2., 2.2a, 2.3., 2.3a do SWZ
Interne KennungKZKN-2/040/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), gdyż zgodnie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa powyżej, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w powyżej, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia..
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelUtrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – KAMPUS, ul. Warszawska
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – KAMPUS, ul. Warszawska”, które obejmuje kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, tj. 1. Budynek WIL (W-1, 10-20) 2. Budynek WIŚiE (W-2, 10-19) 3. Budynek WIChiT (W-12, 10-35) 4. Budynek WIEiK (W-3/W-16,W-17, 10-21, 10-14, 10-55) 5. Budynek Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych (W-13, 10-29) – 6. Działownia (W-23, 10-61) 7. Kotłownia (W-11, 10-06) 8. GIL (W-7, 10-36) 9. Houston (W-15, 10-34) 10. Magazyn (W-19, 10-11) 11. Biblioteka (W-4, 10-22) wraz z punktem ochrony 12. Pawilon biblioteczny (W-6, 10-28) 13. Budynek WA (W-10, 10-25) 14. CUP (W-9, 10-24) 15. MLBE (W-24, 10-65) 16. Budynek administracyjny pod przewiązką 10-26 (10-66) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.1. oraz 2.1a do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawiera Projekt umowy – załącznik nr 7.1 do SWZ.
Interne KennungKZKN-2/040/2026 dla części nr 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający zastrzega, że przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji i wydłużenia terminu realizacji zamówienia o maksymalnie 12 miesięcy, dla każdej części postępowania oddzielnie, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat za wyjątkiem odpowiedniego zwiększenia wynagrodzenia tytułem świadczonej usługi, o którym mowa w paragrafie w § 11 projektu umowy – załącznik 7.1.do SWZ. Realizacja prawa opcji nastąpi na warunkach cenowych określonych w ofercie podstawowej, przy zachowaniu niezmiennych cen jednostkowych za metraż. 2) O skorzystaniu z Prawa Opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie (oświadczenie o uruchomieniu prawa opcji), najpóźniej na 14 dni przed datą zakończenia realizacji usługi w każdej części zamówienia oddzielnie. 3) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji”, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieposiadania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 4) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji” Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie, co Wykonawca akceptuje przez podpisanie umowy. 5) W przypadku, gdy Wykonawca uchyli się od realizacji opcji, w przypadku złożenia przez zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2) Zamawiający odstąpi od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy, a w szczególności w związku z nienależytym wykonaniem przez Wykonawcę zobowiązań wynikających z umowy.
LosLOT-0002
TitelUtrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – al. Jana Pawła II 37, 39a, ul. Kamienna 17, ul. Skarżyńskiego 1,7,9
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – al. Jana Pawła II 37, 39a, ul. Kamienna 17, ul. Skarżyńskiego 1,7,9”, które obejmuje kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, tj. 1. Budynek (CZ-A, 17-1, CZ-B, 17-11, CZ-C, 17-16, CZ-E,17-10 CZ-G, 17-46 CZ-J, 17-51, CZ-K, 17-45) - al. Jana Pawła II 37 2. Biblioteka Oddział na Wydziale Mechanicznym (CZ-G, 17-46 Hamownia) - al. Jana Pawła II 37 3. Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości (CZ-G, 17-46) - al. Jana Pawła II 37 4. Laboratorium Inżynierii Wiatrowej WIL (CZ-F, 17-3) - al. Jana Pawła II 37 5. Centrum Sportu i Rekreacji Hala Sportowa wraz z Halą Tenisową (CZ-H,17-52, CZ-N,17-53) 6. Centrum Sportu i Rekreacji Hala Sportowa ul. Kamienna 17 (HS-1,16-1) 7. LAŚ (CZ-O,17-31) - al. Jana Pawła II 37 8. Wydawnictwo PK ul. Skarżyńskiego 1 (DS.-6, 21-4) 9. Dział Poligrafii ul. Skarżyńskiego 1 (DS.-6, 21-4) 10. Międzynarodowe Centrum Kształcenia ul. Skarżyńskiego 1 (DS.-6, 21-4) 11. Radio Nowinki ul. Skarżyńskiego 7 (DS.-3, 21-3) 12. Centrum Sportu i Rekreacji Siłownia ul. Skarżyńskiego 9 (DS.-4, 21-7) 13. Centrum Sportu i Rekreacji Fitness ul. Skarżyńskiego 1 (DS.-6, 21-4) 14. Budynek (CZ-T, 17-33) przy Al. Jana Pawła II 39a 15. Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Bud. (CZ-D, 17-13) 16. Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych (CZ-M, 17-32) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.2. oraz 2.2a do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawiera Projekt umowy – załącznik nr 7.2. do SWZ.
Interne KennungKZKN-2/040/2026 dla części nr 2
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający zastrzega, że przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji i wydłużenia terminu realizacji zamówienia o maksymalnie 12 miesięcy, dla każdej części postępowania oddzielnie, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat za wyjątkiem odpowiedniego zwiększenia wynagrodzenia tytułem świadczonej usługi, o którym mowa w paragrafie w § 11 projektu umowy – załącznik 7.2.do SWZ. Realizacja prawa opcji nastąpi na warunkach cenowych określonych w ofercie podstawowej, przy zachowaniu niezmiennych cen jednostkowych za metraż. 2) O skorzystaniu z Prawa Opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie (oświadczenie o uruchomieniu prawa opcji), najpóźniej na 14 dni przed datą zakończenia realizacji usługi w każdej części zamówienia oddzielnie. 3) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji”, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieposiadania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 4) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji” Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie, co Wykonawca akceptuje przez podpisanie umowy. 5) W przypadku, gdy Wykonawca uchyli się od realizacji opcji, w przypadku złożenia przez zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2) Zamawiający odstąpi od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy, a w szczególności w związku z nienależytym wykonaniem przez Wykonawcę zobowiązań wynikających z umowy.
LosLOT-0003
TitelUtrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – ul. Podchorążych 1, ul. Kanonicza 1, ul. Lea 114 wraz z terenem wokół budynku przy ul. Kanonicznej 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej w Krakowie – ul. Podchorążych 1, ul. Kanonicza 1, ul. Lea 114 wraz z terenem wokół budynku przy ul. Kanonicznej 1”, które obejmuje kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, tj. 1. Budynek Wydziału Architektury (PP-1, 11-1) - ul. Podchorążych 1 2. Budynek Wydziału Architektury (KN-1,14-1/1) wraz z terenem wokół - ul. Kanonicza 3. Budynek (LE-1, 18-1, LE-2, 18-2, LE-3,18-3) – ul. Lea 114 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.3. oraz 2.3a do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawiera Projekt umowy – załącznik nr 7.3. do SWZ.
Interne KennungKZKN-2/040/2026 dla części nr 3
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający zastrzega, że przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji i wydłużenia terminu realizacji zamówienia o maksymalnie 12 miesięcy, dla każdej części postępowania oddzielnie, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat za wyjątkiem odpowiedniego zwiększenia wynagrodzenia tytułem świadczonej usługi, o którym mowa w paragrafie w § 11 projektu umowy – załącznik 7.3.do SWZ. Realizacja prawa opcji nastąpi na warunkach cenowych określonych w ofercie podstawowej, przy zachowaniu niezmiennych cen jednostkowych za metraż. 2) O skorzystaniu z Prawa Opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie (oświadczenie o uruchomieniu prawa opcji), najpóźniej na 14 dni przed datą zakończenia realizacji usługi w każdej części zamówienia oddzielnie. 3) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji”, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieposiadania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 4) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji” Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie, co Wykonawca akceptuje przez podpisanie umowy. 5) W przypadku, gdy Wykonawca uchyli się od realizacji opcji, w przypadku złożenia przez zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2) Zamawiający odstąpi od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy, a w szczególności w związku z nienależytym wykonaniem przez Wykonawcę zobowiązań wynikających z umowy.