See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz uczniów do szkół – rok szkolny 2026/2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na dowozie 257 uczniów w roku szkolnym 2026/2027 do szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Limanowa, zgodnie z wykazanymi w załączniku trasami. 2. Zadanie obejmuje 7 części: 1) Zadanie nr 1 (część pierwsza). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku RUPNIÓW. 2) Zadanie nr 2 (część druga). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku MŁYNNE. 3) Zadanie nr 3 (część trzecia). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku PASIERBIEC. 4) Zadanie nr 4 (część czwarta). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku STARA WIEŚ II. 5) Zadanie nr 5 (część piąta). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku STARA WIEŚ – LIPOWE 6) Zadanie nr 6 (część szósta) Dowóz uczniów do szkoły na kierunku LIMANOWA SP NR 3 - LIPOWE 7) Zadanie nr 7 (część siódma). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku NOWE RYBIE. 3. Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych (liczba części: 7). Zamawiający nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które oferty częściowe może złożyć jeden wykonawca. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części. 4. Zamawiający wymaga, aby pojazdy, które wykonawca skieruje do wykonywania przedmiotu zamówienia na poszczególnych kierunkach (w odpowiednich zadaniach częściowych) były wyprodukowane nie wcześniej niż przed 2012 rokiem. 5. Na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca zapewni pojazd odpowiedni do liczby przewożonych uczniów i ich opiekunów wraz z kierowcą, zapewniając miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych osób (liczba miejsc siedzących musi odpowiadać liczbie przewożonych uczniów i ich opiekunów na poszczególnym kierunku – zadaniu częściowym). 6. Wykonawca zobowiązany jest posiadać ważną licencję na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób. 7. Pojazdy, którymi wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia, muszą posiadać tablice umieszczone w widocznym miejscu z przodu i z tyłu pojazdu informujące o przewozie uczniów. Pojazdy te powinny posiadać pasy bezpieczeństwa, gaśnicę, apteczkę pierwszej pomocy, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 8. Wykonawca będzie odpowiedzialny za pracowników, którymi będzie dysponował przy realizacji przedmiotu zamówienia, a w szczególności zobowiąże się do stałej kontroli stanu trzeźwości kierowców przewożących uczniów oraz ich opiekunów. 9. Opiekunów przewożonych uczniów zapewnia zamawiający. 10. Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia ponosił będzie całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych uczniów i ich opiekunów na całej trasie przewozu. Wykonawca zobowiązany będzie również do zawarcia właściwych umów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla przewożonych uczniów i ich opiekunów. 11. Pojazdy, którymi wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia muszą być technicznie sprawne, posiadać pozytywne i aktualne badania techniczne oraz odpowiadać odpowiednim przepisom, w szczególności o ruchu drogowym. Pojazdy, o których mowa w trakcie przewozu uczniów muszą być wysprzątane. Pożądane jest także, aby posiadały sprawną klimatyzację i radio. Kierowcy, którzy bezpośrednio będą odpowiadać za bezpieczeństwo i dowóz uczniów do szkół, będą zobowiązani do przestrzegania przepisów BHP i ppoż. oraz wysokiej kultury osobistej, a także będą odpowiedzialni za higienę i porządek w autokarze. 12. Wykonawca będzie zobowiązany do niezwłocznego informowania zamawiającego o wszelkich przeszkodach w wykonaniu przedmiotu zamówienia, za pośrednictwem operatora pocztowego, faksem lub pocztą elektroniczną. 13. W przypadku powzięcia przez zamawiającego podejrzenia, iż pojazd jest w złym stanie technicznym, zagraża bezpieczeństwu przewożonych uczniów i ich opiekunów lub nie jest należycie utrzymana czystość i porządek w pojeździe, wykonawca zobowiązany będzie wymienić pojazd na zastępczy, spełniający wszystkie warunki dla pojazdów podstawowych, dokona oględzin pojazdu, koniecznych napraw lub jego wysprzątania. 14. Zamawiający w przypadku nienależytego wykonywania przez wykonawcę przedmiotu zamówienia naliczy wykonawcy kary umowne, o których mowa w projekcie umowy tj. załączniku nr 1 do SWZ. W razie uzasadnionej konieczności, mając na względzie bezpieczeństwo przewożonych uczniów i ich opiekunów, zamawiający w celu wyeliminowania zagrożenia (zwłaszcza w zakresie sprawności technicznej pojazdu) będzie miał prawo powiadomienia odpowiednich służb, w szczególności policji ruchu drogowego i inspekcji transportu ruchu drogowego. 15. Zamawiający dopuszcza incydentalne zmiany godzin dowozów uczniów, wynikające z organizacji roku szkolnego. O każdych incydentalnych zmianach w organizacji transportu dla uczniów zamawiający poinformuje wykonawcę min. 7 dni przed planowaną zmianą. 16. W roku szkolnym 2026/2027 tj. 1 września 2026 r. - 25 czerwca 2027 r. liczba dni zajęć szkolnych wynosi 187. 17. Szczegółowy wykaz kierunków, tras, liczby przewożonych uczniów oraz ilości kilometrów stanowi załączony do specyfikacji „Wykaz kierunków i tras”.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 (część pierwsza). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku RUPNIÓW
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 15 uczniów do szkoły na kierunku RUPNIÓW. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 (część druga). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku MŁYNNE
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 10 uczniów do szkoły na kierunku Młynne. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 (część trzecia). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku PASIERBIEC
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 70 uczniów do szkoły na kierunku Pasierbiec. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 (część czwarta). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku STARA WIEŚ II
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 36 uczniów do szkoły na kierunku Stara Wieś II. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 (część piąta). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku STARA WIEŚ – LIPOWE
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 46 uczniów do szkoły na kierunku Stara Wieś - Lipowe. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 (część szósta) Dowóz uczniów do szkoły na kierunku LIMANOWA SP NR 3 - LIPOWE
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 30 uczniów do szkoły na kierunku Limanowa SP3 - Lipowe. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 (część siódma). Dowóz uczniów do szkoły na kierunku NOWE RYBIE
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz 50 uczniów do szkoły na kierunku Nowe Rybie. Sposób świadczenia usługi, czynności jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz w Wykazie kierunków i tras – Załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 7