2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie terenów zieleni: część 1 – Zielone korytarze etap II (pasy drogowe śródmieście), część 2 – rozszczelnienie wybranych lokalizacji.
Beschreibung: I. Część 1 - Zielone korytarze Etap II - pasy drogowe śródmieście 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego, na odcinku od Ronda Niepodległości do placu Towarzystwa Miłośników Torunia (części działek o nr ewid. 170, 171, 172, 132, 133, 173 z obrębu 9, części działek o nr ewid. 788, 749 z obrębu 10, części działek o nr ewid. 3, 4, 6/7, 5/2, 11/5, 14/9 z obrębu 14 oraz części działek o nr ewid. 10, 33, 9 z obrębu 18, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa). 2. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia i utylizacji odpadów, 3) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej oraz według dokumentacji o której mowa w § 1 ust. 2 wzoru umowy. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich z 2018 r. (lub nowsze). Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej. 4) wykonania prac wykończeniowych (agrowłóknina, ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlanie roślin, itp.), 3. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 - 4). 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. Część 2 - rozszczelnienie wybranych lokalizacji 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na rozszczelnieniu powierzchni utwardzonych, a następnie ich zagospodarowaniu zielenią (część działki o nr ewid. 59 z obrębu 52 przy ul. Dziewulskiego oraz część działki o nr ewid. 83/1 z obrębu 71 przy ul. Złotej, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń). 2. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) wykonania prac rozbiórkowych – kostka drogowa, 2) transportu odzyskanej kostki do magazynu przy ul. Kociewskiej wraz z jej rozładunkiem, 3) wykonania obrzeży betonowych, 4) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 5) usunięcia i utylizacji odpadów, 6) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej oraz według dokumentacji, o której mowa w § 1 ust. 2 wzoru umowy. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich z 2018 r. (lub nowsze). Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej. 7) wykonania prac wykończeniowych (agrowłóknina, ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlanie roślin, itp.). 3. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania (ul. Dziewulskiego), 2) Zał. nr 2 – plan sytuacyjny (ul. Dziewulskiego), 3) Zał. nr 3 – przedmiar (ul Dziewulskiego), 4) Zał. nr 4 – opis wykonania zadania (ul. Złota), 5) Zał. nr 5 – plan sytuacyjny (ul. Złota). 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie prac rozbiórkowych, przygotowania kwater i sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. II. . Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 2 części zamówienia. Ofertę można złożyć na jedną lub dwie części zamówienia. III. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z poźn. zm.) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności fizyczne i obsługę maszyn przy robotach zieleniarskich, których wykonywanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorach umów, stanowiących załączniki do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 349205-2026
Interne Kennung: 15/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Kamile Góral za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247). Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1: Zielone korytarze etap II (pasy drogowe śródmieście)
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego, na odcinku od Ronda Niepodległości do placu Towarzystwa Miłośników Torunia (części działek o nr ewid. 170, 171, 172, 132, 133, 173 z obrębu 9, części działek o nr ewid. 788, 749 z obrębu 10, części działek o nr ewid. 3, 4, 6/7, 5/2, 11/5, 14/9 z obrębu 14 oraz części działek o nr ewid. 10, 33, 9 z obrębu 18, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa). 2. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia i utylizacji odpadów, 3) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej oraz według dokumentacji o której mowa w § 1 ust. 2 wzoru umowy. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich z 2018 r. (lub nowsze). Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej. 4) wykonania prac wykończeniowych (agrowłóknina, ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlanie roślin, itp.), 3. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 - 4). 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy.
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: część 2: rozszczelnienie wybranych lokalizacji
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na rozszczelnieniu powierzchni utwardzonych, a następnie ich zagospodarowaniu zielenią (część działki o nr ewid. 59 z obrębu 52 przy ul. Dziewulskiego oraz część działki o nr ewid. 83/1 z obrębu 71 przy ul. Złotej, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń). 2. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) wykonania prac rozbiórkowych – kostka drogowa, 2) transportu odzyskanej kostki do magazynu przy ul. Kociewskiej wraz z jej rozładunkiem, 3) wykonania obrzeży betonowych, 4) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 5) usunięcia i utylizacji odpadów, 6) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej oraz według dokumentacji, o której mowa w § 1 ust. 2 wzoru umowy. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich z 2018 r. (lub nowsze). Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej. 7) wykonania prac wykończeniowych (agrowłóknina, ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlanie roślin, itp.). 3. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania (ul. Dziewulskiego), 2) Zał. nr 2 – plan sytuacyjny (ul. Dziewulskiego), 3) Zał. nr 3 – przedmiar (ul Dziewulskiego), 4) Zał. nr 4 – opis wykonania zadania (ul. Złota), 5) Zał. nr 5 – plan sytuacyjny (ul. Złota). 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie prac rozbiórkowych, przygotowania kwater i sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy.
Interne Kennung: LOT-0002