2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lastbilstankning Fokus Ubildning Eksjö 2026
Beschreibung: Nifsarps gymnasium bedriver utbildning av yrkesförare för lastbilar och andra tunga fordon. Ett moment i utbildningen är tankning av fordon. Tankning sker i nära anslutning till skolverksamheten. Nifsarp behöver ett ramavtal som möjliggör tankning av fordon vilka ställer särskilda krav på utformningen av tankningsstället. Option för köp av diesel i bulk ingår. Avrop kommer ske enligt särskild fördelningsnyckel som utgår från geografisk närhet primärt och, där möjlighet finns, i relation till för veckan aktuell prissättning. Takvolymen för avtalet har angetts till 6500000 SEK (inga volymer garanteras).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff, 24611100 Propergol-Treibstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lastbilstankning Fokus Utbildning Eksjö 2026