500031-2026 - Wettbewerb
Polen – Arzneimittel – Dostawa produktów leczniczych stosowanych w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) w ramach programów lekowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych stosowanych w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) w ramach programów lekowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy, realizowane na podstawie bieżących zamówień Zamawiającego, produktów leczniczych stosowanych w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP), — w ramach programów lekowych, z podziałem na części (zadania) zamówienia, obejmujące: Zadanie nr 1- Program lekowy w leczeniu TNP Zadanie nr 2- Program lekowy w leczeniu TNP Zadanie nr 3- Program lekowy w leczeniu TNP Zadanie nr 4- Program lekowy w leczeniu TNP Zadanie nr 5- Program lekowy w leczeniu TNP Zadanie nr 6- Program lekowy w leczeniu TNP Zadanie nr 7- Program lekowy w leczeniu TNP Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym asortyment, dawki, postacie oraz ilości, określa Załącznik nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 2. Asortyment będący przedmiotem zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (tekst jednolity: Dz.U. 2026 poz. 612 z późn. zm.). Wykonawca zobowiązany jest posiadać wszelkie wymagane przepisami prawa dokumenty dopuszczające oferowane produkty lecznicze do obrotu oraz okazać je na żądanie Zamawiającego (z wyłączeniem produktów leczniczych sprowadzanych w trybie importu docelowego). 3. W złożonych ofertach należy podać nazwę handlową preparatu, wielkość opakowania, nazwę producenta, kod GTIN/EAN, numer pozwolenia dopuszczającego do obrotu oraz szczegółowe informacje o produkcie. W przypadku gdy oferowane opakowanie leku zawiera inną liczbę jednostek (np. tabletek, ampułek), Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego przeliczenia ilości opakowań. W przypadku otrzymania niepełnej liczby opakowań, ilość należy zaokrąglić w górę do pełnego opakowania. Wskazany w Formularzu asortymentowo-cenowym kod EAN (GTIN) ma charakter informacyjny i służy identyfikacji oferowanego produktu na dzień składania oferty. Zmiana kodu EAN (GTIN) w okresie obowiązywania umowy, wynikająca ze zmiany opakowania, dystrybutora lub oznaczenia handlowego, przy zachowaniu tej samej substancji czynnej, dawki, postaci farmaceutycznej oraz numeru pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, nie stanowi zmiany treści oferty ani zmiany umowy. 4. Zamawiający dopuszcza zamianę tabletek na kapsułki (i odwrotnie), zamianę ampułek na fiolki (i odwrotnie) pod warunkiem zachowania tej samej postaci leku. Natomiast nie dopuszcza zamiany leków o przedłużonym działaniu i zmodyfikowanym uwalnianiu na lek w postaci klasycznej tabletki, drażetki, kapsułki. 5. Zamawiający wymaga aby w celu zachowania bezpieczeństwa farmakoterapii różne dawki tego samego produktu leczniczego zawartego w jednym Zadaniu pochodziły od jednego producenta - dotyczy to tej samej postaci leku. Ponadto: Zamawiający przewiduje rozszerzenie zamówienia zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie zwiększenia ilości poszczególnych asortymentów z uwagi na charakter i specyfikę zamówienia, uwzględniając zmieniające się faktyczne zapotrzebowanie. W związku z powyższym Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zwiększenia w okresie realizacji umowy ilości zamawianego przedmiotu zamówienia do 50% (zależnie od pozycji asortymentowej), w stosunku do ilości stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego. Wykonawca zobowiąże się w takim przypadku umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości przedmiotu zamówienia na takich samych zasadach jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (nazwa asortymentu) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zmiany umowy lub zawarcie umowy odrębnej nie będzie wymagane. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji. Szczegółowa ilość przewidziana do zakupu przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji podana jest w Załączniku nr 2 do SWZ. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający nie żąda od Wykonawców złożenia przedmiotowych środków dowodowych.
Interne Kennung: 33/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERT 1. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę w postaci dokumentu elektronicznego. 2. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3. Na ofertę składa się: 1) wypełniony i podpisany elektronicznie przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz ofertowy (wzór stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ) - Formularz nie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ustawy Pzp; 2) wypełniony i podpisany elektronicznie przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz asortymentowo – cenowy – (wzór stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ) - Formularz jest częścią oferty i nie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ustawy Pzp; 3) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składane na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, w skrócie „JEDZ" (wzór stanowi Załącznik Nr 3 do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej wykonawców, oświadczenie składa osobno każdy wykonawca, podpisane elektronicznie przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy; 4) Oświadczenie dotyczące przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie (wzór stanowi Załącznik Nr 6 do SWZ). 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub Wykonawców ubiegających się o zamówienie wspólnie, wzór stanowi Załącznik nr 7 i 8 do SWZ (jeżeli dotyczy).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Program lekowy w leczeniu TNP
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Załącznik Nr 2 do SWZ Formularz asortymentowo – cenowy.
Interne Kennung: Zadanie nr 1 - Program lekowy w leczeniu TNP
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Program lekowy w leczeniu TNP
Interne Kennung: Zadanie nr 2 - Program lekowy w leczeniu TNP
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Program lekowy w leczeniu TNP
Interne Kennung: Zadanie nr 3 - Program lekowy w leczeniu TNP
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - Program lekowy w leczeniu TNP
Interne Kennung: Zadanie nr 4 - Program lekowy w leczeniu TNP
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 - Program lekowy w leczeniu TNP
Interne Kennung: Zadanie nr 5 - Program lekowy w leczeniu TNP
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 - Program lekowy w leczeniu TNP
Interne Kennung: Zadanie nr 6 - Program lekowy w leczeniu TNP
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 - Program lekowy w leczeniu TNP
Interne Kennung: Zadanie nr 7 - Program lekowy w leczeniu TNP