See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZG.270.2.2025 Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, edukacji leśnej, zagospodarowania turystycznego oraz obsługę Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumarycznie ilości wynikające z załącznika nr 2 do SWZ. Miejscem realizacji zamówienia będzie obszar Nadleśnictwa Zawadzkie. Przedmiot zamówienia został podzielony na części (pakiety). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 833857-2025
Interne Kennung: ZG.270.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet I (01.L.01/03)–Prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu w leśnictwach Krupski Młyn, Świerkle
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 10450 m3, WPOD-BN Wycinanie podszytów i podrostów z pozostawieniem na powierzchni, bez znoszenia i układania w stosy (teren równy lub falisty) HA 15,64 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 37,25 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 58,86 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 0,50 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 5,45 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 64,81 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 10,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 2,00 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 2,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 16,76 CP-W Czyszczenia późne HA 23,12 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 8,34 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 11,14 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 16,88 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 65,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 85,00 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 26,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 217,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 60,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 8,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 35,00 ŻEL-2 Żelowanie 2-latek TSZT 58,10 ŻEL-IL Żelowanie sadzonek pozostałych TSZT 1,26 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach ppoż. HA 5,62 ODN-PASC Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 2,00 GOPP RH8 Prace wykonywane ręcznie H 58,00 GOPP PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 3,00 GOPP RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 31,00 GOPP NOC Prace godzinowe w porze nocnej H 1,00 GOPP MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 2,00
Interne Kennung: Pakiet I (01.L.01/03)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet III (03.L.04/05)–Prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu w leśnictwach Piotrowina, Kolejka
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 11344 m3, WYK SZLN Wykonanie szlaku operacyjnego w warunkach nizinnych M 210,00 WPOD-BN Wycinanie podszytów i podrostów z pozostawieniem na powierzchni, bez znoszenia i układania w stosy (teren równy lub falisty) HA 19,90 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,60 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 49,50 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 15,00 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 41,41 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 7,20 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 7,64 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 71,25 SIEW-RCP Siew ciągły, przerywany lub kupkowy KMTR 34,88 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 19,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 13,00 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 2,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 19,16 CP-W Czyszczenia późne HA 33,14 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 31,56 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 7,20 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 14,57 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 74,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 10,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 10,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 304,00 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 9,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 389,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 139,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 8,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 65,00 ŻEL-1 Żelowanie 1-latek TSZT 15,00 ŻEL-2 Żelowanie 2-latek TSZT 48,61 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach ppoż. HA 1,39 ODN-PASC Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 1,16 GOPP RH8 Prace wykonywane ręcznie H 136,50 GOPP PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 14,00 GOPP RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 40,00 GOPP NOC Prace godzinowe w porze nocnej H 1,00 GOPP MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 20,00
Interne Kennung: Pakiet III (03.L.04/05)
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet IV (04.L.06/07)–Prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu w leśnictwach Haraszowskie, Kolonowskie
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 12308 m3, WYK SZLN Wykonanie szlaku operacyjnego w warunkach nizinnych M 150,00 WPOD-BN Wycinanie podszytów i podrostów z pozostawieniem na powierzchni, bez znoszenia i układania w stosy (teren równy lub falisty) HA 6,59 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 3,70 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 61,95 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 5,00 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 71,54 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,00 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 10,33 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 87,87 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 22,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 17,00 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 2,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 15,66 CP-W Czyszczenia późne HA 34,66 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 7,59 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 33,00 GRODZ-SZY Grodzenie upraw metodą szymiszowską HM 3,40 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 20,09 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 80,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 5,00 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 11,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 281,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 111,00 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 28,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 8,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 77,00 ŻEL-1 Żelowanie 1-latek TSZT 5,00 ŻEL-2 Żelowanie 2-latek TSZT 65,68 ŻEL-IL Żelowanie sadzonek pozostałych TSZT 6,86 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach ppoż. HA 43,73 ODN-PASC Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 1,35 GOPP RH8 Prace wykonywane ręcznie H 64,00 GOPP PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 1,00 GOPP RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 53,00 GOPP NOC Prace godzinowe w porze nocnej H 1,00 GOPP MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 9,00
Interne Kennung: Pakiet IV (04.L.06/07)
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VI (06.L.10/13/SZKL)–Prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu w leśnictwach Mosty, Kielcza, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz obsługa punktu alarmowo-dyspozycyjnego Nadleśnictwa Zawadzkie
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 13502 m3, WPOD-BN Wycinanie podszytów i podrostów z pozostawieniem na powierzchni, bez znoszenia i układania w stosy (teren równy lub falisty) HA 21,40 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 14,01 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 181,50 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 153,70 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 157,33 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 12,65 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 2,14 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 325,82 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 15,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 29,00 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 18,00 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 13,64 CP-W Czyszczenia późne HA 34,40 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 31,44 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 23,74 GRODZ-SZY Grodzenie upraw metodą szymiszowską HM 14,80 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 74,88 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 120,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 60,00 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 16,00 N-ZSGDNSO Zbiór szyszek z gospodarczych drzewostanów nasiennych sosnowych KG 1 000,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 416,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 84,00 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 50,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 8,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 59,00 BRON-SC Bronowanie AR 1 992,00 SPUL-SC Spulchnianie gleby AR 1 992,00 WYOR-CK Wyorywanie i podcinanie sadzonek ciągnikowym wyorywaczem klamrowych AR 159,50 WYJ 1R Wyjęcie 1-latek TSZT 240,00 WYJ 2-3L Wyjęcie 2-3 latek TSZT 836,00 WYJ 4-5L Wyjęcie materiału 4-5 letniego TSZT 2,10 ŻEL-1 Żelowanie 1-latek TSZT 153,70 ŻEL-2 Żelowanie 2-latek TSZT 160,08 ŻEL-IL Żelowanie sadzonek pozostałych TSZT 9,90 WIAZ-PECZ Wiązanie sadzonek w pęczki TSZT 10,00 ZAŁ-1 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 1 latek TSZT 227,00 ZAŁ-2 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 2-3 latek TSZT 754,00 ZAŁ-4 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 4-5 latek TSZT 2,00 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach ppoż. HA 3,09 DYZUR PAD Obsługa Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego MIES 8,00 ODN-PASC Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 1,16 GOPP RH8 Prace wykonywane ręcznie H 67,50 GOPP PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 5,00 GOPP RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 51,00 GOPP NOC Prace godzinowe w porze nocnej H 1,00 GOPP MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 26,00
Interne Kennung: Pakiet VI (06.L.10/13/SZKL)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet VII (07.L.przyg.gl)–Prace przy użyciu sprzętu mechanicznego z zakresu melioracji agrotechnicznych, przygotowania gleby, prowadzone na terenie wszystkich leśnictw Nadleśnictwa Zawadzkie
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 149,83 ROZDR-PDR Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą na powierzchniach z wyrobioną drobnicą HA 7,07 WYK-PASCZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na powierzchni pow. 0,50 ha KMTR 153,98 WYK-PA5CZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na pow. do 0,50 ha KMTR 5,50 WYK-PWA Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z wywyższeniem dna bruzdy na powierzchni powyżej 0,50 ha KMTR 9,23 WYK-P5WA Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z wywyższeniem dna bruzdy na pow. do 0,5 ha KMTR 5,60 WYK-POGCZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na powierzchni pow. 0,5 ha KMTR 637,32 WYK-P5GCP Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na pow. do 0,5 ha KMTR 34,95 WYK-FRECZ Przygotowanie gleby frezem w pasy KMTR 132,81 WYK WAŁK Przygotowanie gleby pługofrezarką KMTR 30,75
Interne Kennung: Pakiet VII (07.L.przyg.gl)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet VIII (08.L.harwester)–Mechaniczne pozyskanie drewna na wybranych pozycjach rębnych zlokalizowanych w leśnictwach: Krupski Młyn, Zarzecze, Świerkle, Piotrowina, Kolejka, Haraszowskie, Kolonowskie, Mosty
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 8943 m3
Interne Kennung: Pakiet VIII (08.L.harwester)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen