2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sdílený informační systém TA ČR - etapa 4
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je uzavření rámcové dohody (dále jen „RD4") s více účastníky, na jejímž základě bude zadavatel formou dílčích veřejných zakázek (minitendrů) poptávat odborné činnosti směřující k dokončení Sdíleného informačního systému TA ČR (SISTA) a funkcionalit v Ekosystému SISTA. SISTA je otevřený, modulární a škálovatelný ekosystém, který zadavatel buduje jako nástupce dosavadních informačních systémů ISTA a IS BETA primárně pro administraci účelové podpory výzkumu a vývoje. Ekosystém SISTA je koncipován tak, aby jednotlivé služby, komponenty a technologické znalosti bylo možné sdílet i s dalšími subjekty veřejné správy a využívat je v různých aplikačních kontextech. Plnění spočívá v poskytování odborných činností napříč životním cyklem vývoje: analytické a dokumentační činnosti, procesní analýzy a návrhy scénářů, UX/UI návrh a uživatelská validace, návrh a realizace testování, architektonický návrh a prototypování, programování a implementace funkcionalit do produkční kvality, integrační a datové činnosti, nasazení a provozní příprava (CI/CD), bezpečnost a compliance a provoz a údržba služeb ve zkušebním provozu. Vedle uvedených standardních vývojových činností zahrnuje plnění i činnosti experimentální povahy, které směřují k dokončení produktu pro potřeby zadavatele a dalších subjektů veřejné správy na základě horizontální spolupráce. Z této povahy vyplývá fázový postup plnění, u něhož rozsah navazujících fází závisí na výsledcích fází předchozích. Jednotlivá plnění budou zadávána formou minitendrů, a to jak s obnovením soutěže mezi účastníky (§ 135 ZZVZ), tak bez obnovení soutěže (§ 134 ZZVZ). Vývoj probíhá v modelu DevOps a v prostředí více dodavatelů. Provozní a infrastrukturní vrstvu (OPS / Internal Developer Platform) zajišťuje zadavatel vlastními zdroji; účastníci realizují vývojovou (DEV) vrstvu. Technologický rámec je založen na principech Cloud Native a Infrastructure as Code: infrastruktura momentálně běží v Google Cloud, aplikace jsou kontejnerizované (Docker) a orchestrované v Kubernetes (GKE), verzování kódu a konfigurace probíhá v prostředí GitLab provozovaném zadavatelem a pro nasazování se využívá CI/CD (GitLab Pipelines, ArgoCD, GitOps). Účastník předává zadavateli úplný a funkční zdrojový kód a poskytuje k dílu výhradní neomezenou licenci. Zadavatel plánuje RD4 uzavřít na dobu 6 let. Souhrnná předpokládaná hodnota všech minitendrů zadaných na základě RD4 nepřesáhne 40 000 000 Kč bez DPH a představuje tak konečný finanční limit rámcové dohody.
Interne Kennung: TACR/6452/2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 73120000 Experimentelle Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software