2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa instalacji kogeneracji do produkcji energii z przetworzonych odpadów komunalnych z wykorzystaniem ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w Tarnowie"
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie, budowa, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji instalacji kogeneracji do produkcji energii z przetworzonych odpadów komunalnych z wykorzystaniem ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w Tarnowie. Wykonawca zobowiązany będzie do zaprojektowania oraz do wykonania robót budowlanych niezbędnych do wybudowania i uruchomienia Instalacji, w tym robót konstrukcyjnych, instalacyjnych, elektrycznych i AKPiA oraz związanych z zagospodarowaniem terenu. W zakres Przedmiotu Zamówienia wchodzą roboty budowlane związane z wszelkimi obiektami, budynkami i budowlami wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędnym dla zamontowania linii technologicznej Instalacji oraz urządzeń towarzyszących, w sposób zapewniający prawidłową i zgodną z przepisami prawa eksploatację Instalacji. Wykonawca zobowiązany będzie również do zaprojektowania i wykonania wszelkich robót instalacyjnych i montażowych niezbędnych do uruchomienia Instalacji. Przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. przy ul. Spokojnej 65, 33100 Tarnów, obręb: 79, na działkach o numerach ewidencyjnych: 136/13; 141/2; 153/1; 153/2; 154/2; 154/3; 154/4; 155/2; 155/3; 156/23; 156/5; 156/25; 156/19; 156/21. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) opracowania Dokumentacji Projektowej (w tym Projektu Wstępnego, Projektu Budowlanego, Projektu Technicznego i Projektów Wykonawczych we wszystkich branżach) wraz z pozyskaniem kompletu decyzji, opinii, zezwoleń i uzgodnień pozwalających na wykonanie Robót Budowlanych, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę; 2) dostawy niezbędnych urządzeń i materiałów; 3) realizacji robót przygotowawczych; 4) przyłączy mediów; 5) wykonania Robót Budowlanych dotyczących budynków, budowli, dróg dojazdowych, placów manewrowych, dróg pożarowych i połączeń z obiektami zewnętrznymi oraz sieci i instalacji technologicznych, zasilania, elektroenergetycznych, AKPiA, sanitarnych, monitoringu, jak także systemów p.poż. i BHP; 6) rozbiórki i/lub demontażu zbędnych obiektów i sieci istniejących na terenie lokalizacji Inwestycji oraz przełożenie sieci wymagających zachowania ich funkcji; 7) montażu urządzeń, sieci i instalacji technologicznych, zasilania, elektroenergetycznych, AKPiA, sanitarnych, monitoringu oraz systemów p.poż. i BHP; 8) uruchomienia i przeprowadzenia Rozruchu, Ruchu Próbnego i Ruchu Regulacyjnego, w tym pierwsze napełnienie systemów i instalacji czynnikami roboczymi wraz ze zbiornikami magazynowymi; 9) wykonania prób i testów gwarancyjnych, w tym Pomiarów Gwarancyjnych; 10) wykonania dokumentacji powykonawczej; 11) przeszkolenia załogi zapewniając materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, przy czym szkolenie winno być przeprowadzone jako szkolenie teoretyczne i praktyczne; 12) uzyskania wszelkich niezbędnych certyfikatów, decyzji i pozwoleń celem przekazania Inwestycji do eksploatacji i użytkowania; 13) świadczenia usług tj. usługi Asysty Technicznej (w pierwszym roku eksploatacji) oraz Serwisu CHP_RDF w Okresie Gwarancji oraz dostawy Części Zamiennych i Części Eksploatacyjnych w Okresie Gwarancji zgodnie z zasadami określonymi w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ; 14)wykonania zobowiązań wynikających z udzielonej Gwarancji Jakości i Rękojmi za Wady oraz wszelkich robót i dostaw niezbędnych do zrealizowania kompletnej Instalacji (nawet jeżeli nie są literalnie wymienione w PFU), jak także uzyskania i przekazania wszelkich dokumentów wymaganych prawem, pozwalających na przekazanie Inwestycji do eksploatacji i użytkowania; 15) Wykonawca będzie zobowiązany wykonać niwelację terenu w zakresie części, na której zlokalizowana będzie CHP_RDF wraz z obiektami towarzyszącymi. Realizacja Zamówienia podlega prawu polskiemu. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania Prac Projektowych oraz Robót Budowlanych zgodnie z Prawem Krajowym, w szczególności z przepisami technicznobudowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów i materiałów stosowanych w budownictwie. Do realizacji CHP_RDF_zostaną wykorzystane wyłącznie urządzenia fabrycznie nowe, nie powystawowe, wysokiej jakości wyprodukowane w okresie wskazanym w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ. Przedmiot Zamówienia został szczegółowo opisany w Programie FunkcjonalnoUżytkowym, stanowiącym Załącznik nr 01 do SWZ (zwany dalej PFU). 1. Postępowanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/ transakcja/1002192 przez którą też odbywa się komunikacja. 2. Wymagania sprzętowe: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3., 7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar 3.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem Oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z uwzględnieniem treści art. 261 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 725526-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie, budowa, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji instalacji kogeneracji do produkcji energii z przetworzonych odpadów komunalnych z wykorzystaniem ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w Tarnowie. Wykonawca zobowiązany będzie do zaprojektowania oraz do wykonania robót budowlanych niezbędnych do wybudowania i uruchomienia Instalacji, w tym robót konstrukcyjnych, instalacyjnych, elektrycznych i AKPiA oraz związanych z zagospodarowaniem terenu. W zakres Przedmiotu Zamówienia wchodzą roboty budowlane związane z wszelkimi obiektami, budynkami i budowlami wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędnym dla zamontowania linii technologicznej Instalacji oraz urządzeń towarzyszących, w sposób zapewniający prawidłową i zgodną z przepisami prawa eksploatację Instalacji. Wykonawca zobowiązany będzie również do zaprojektowania i wykonania wszelkich robót instalacyjnych i montażowych niezbędnych do uruchomienia Instalacji. Przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. przy ul. Spokojnej 65, 33100 Tarnów, obręb: 79, na działkach o numerach ewidencyjnych: 136/13; 141/2; 153/1; 153/2; 154/2; 154/3; 154/4; 155/2; 155/3; 156/23; 156/5; 156/25; 156/19; 156/21. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) opracowania Dokumentacji Projektowej (w tym Projektu Wstępnego, Projektu Budowlanego, Projektu Technicznego i Projektów Wykonawczych we wszystkich branżach) wraz z pozyskaniem kompletu decyzji, opinii, zezwoleń i uzgodnień pozwalających na wykonanie Robót Budowlanych, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę; 2) dostawy niezbędnych urządzeń i materiałów; 3) realizacji robót przygotowawczych; 4) przyłączy mediów; 5) wykonania Robót Budowlanych dotyczących budynków, budowli, dróg dojazdowych, placów manewrowych, dróg pożarowych i połączeń z obiektami zewnętrznymi oraz sieci i instalacji technologicznych, zasilania, elektroenergetycznych, AKPiA, sanitarnych, monitoringu, jak także systemów p.poż. i BHP; 6) rozbiórki i/lub demontażu zbędnych obiektów i sieci istniejących na terenie lokalizacji Inwestycji oraz przełożenie sieci wymagających zachowania ich funkcji; 7) montażu urządzeń, sieci i instalacji technologicznych, zasilania, elektroenergetycznych, AKPiA, sanitarnych, monitoringu oraz systemów p.poż. i BHP; 8) uruchomienia i przeprowadzenia Rozruchu, Ruchu Próbnego i Ruchu Regulacyjnego, w tym pierwsze napełnienie systemów i instalacji czynnikami roboczymi wraz ze zbiornikami magazynowymi; 9) wykonania prób i testów gwarancyjnych, w tym Pomiarów Gwarancyjnych; 10) wykonania dokumentacji powykonawczej; 11) przeszkolenia załogi zapewniając materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, przy czym szkolenie winno być przeprowadzone jako szkolenie teoretyczne i praktyczne; 12) uzyskania wszelkich niezbędnych certyfikatów, decyzji i pozwoleń celem przekazania Inwestycji do eksploatacji i użytkowania; 13) świadczenia usług tj. usługi Asysty Technicznej (w pierwszym roku eksploatacji) oraz Serwisu CHP_RDF w Okresie Gwarancji oraz dostawy Części Zamiennych i Części Eksploatacyjnych w Okresie Gwarancji zgodnie z zasadami określonymi w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ; 14) wykonania zobowiązań wynikających z udzielonej Gwarancji Jakości i Rękojmi za Wady oraz wszelkich robót i dostaw niezbędnych do zrealizowania kompletnej Instalacji (nawet jeżeli nie są literalnie wymienione w PFU), jak także uzyskania i przekazania wszelkich dokumentów wymaganych prawem, pozwalających na przekazanie Inwestycji do eksploatacji i użytkowania; 15) Wykonawca będzie zobowiązany wykonać niwelację terenu w zakresie części, na której zlokalizowana będzie CHP_RDF wraz z obiektami towarzyszącymi. Realizacja Zamówienia podlega prawu polskiemu. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania Prac Projektowych oraz Robót Budowlanych zgodnie z Prawem Krajowym, w szczególności z przepisami technicznobudowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów i materiałów stosowanych w budownictwie. Do realizacji CHP_RDF_zostaną wykorzystane wyłącznie urządzenia fabrycznie nowe, nie powystawowe, wysokiej jakości wyprodukowane w okresie wskazanym w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ. Przedmiot Zamówienia został szczegółowo opisany w Programie FunkcjonalnoUżytkowym, stanowiącym Załącznik nr 01 do SWZ (zwany dalej PFU).