2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oraz rozbudowa istniejących półek dyskowych do posiadanych kontrolerów macierzy NetApp wraz z instalacją i wdrożeniem oraz gwarancją producenta
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zadania polegające na: a) dostawie 2 Sztuk Sprzętu Typu A wraz z instalacją Sprzętu, a także dostawą licencji niezbędnych do wykonania wdrożenia Sprzętu, zgodnie z wymaganiami zawartymi w Tomie III SWZ (OPZ), b) wdrożeniu polegającym na konfiguracji dostarczonego Sprzętu, zgodnie z wymaganiami opisanymi w Tomie II SWZ (PPU) i OPZ, c) udzieleniu gwarancji (producenta lub autoryzowanego serwisu producenta) obejmującej naprawę wszystkich wykrytych podczas eksploatacji Sprzętu nieprawidłowości, usterek i wad oraz uszkodzeń dla dostarczonego Sprzętu w ramach Umowy na zasadach określonych w OPZ, d) wykonaniu i dostarczeniu dokumentacji powykonawczej, zgodnie z wymaganiami opisanymi w OPZ, e) dostawie 10 sztuk voucherów na egzamin „NetApp-for-all Technology Solutions” oraz 10 sztuk voucherów na egzamin „ONTAP Data Administration ONTAP”.
Interne Kennung: DP.DP 4.2421.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) lit. a)-b), pkt 2) i 7) lit. a)-d) rozporządzenia MRiPT z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 9. Wykonawca winien złożyć, wraz z ofertą, przedmiotowe środki dowodowe w postaci: • raportu Gartnera, lub • równoważnego raportowi Gartnera, potwierdzający, że producent oferowanych urządzeń jest notowany w grupie liderów (ang. Leaders) dla rozwiązań "Primary Storage". Do przedmiotowych środków dowodowych stosuje się postanowienia art. 107 ust. 2 i 4 ustawy Pzp. „UWAGA: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek złożenia (posiadania) przedmiotowych środków dowodowych zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców złoży (posiada) przedmiotowe środki dowodowe wymienione powyżej. 10. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 12. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych. 13. Zamawiający określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie, o którym mowa w pkt 5.1.9 Ogłoszenia, nie zastosował poziomów zdolności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, ponieważ nie zostały one określone dla przedmiotu zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001