500347-2025 - Wettbewerb
Polen – Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren – Odtworzenie zdolności retencyjnej rzeki Seracz – naprawa i utrzymanie jazów w km 0+534, 3+156, 5+240, 7+098, 9+628
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdtworzenie zdolności retencyjnej rzeki Seracz – naprawa i utrzymanie jazów w km 0+534, 3+156, 5+240, 7+098, 9+628
BeschreibungI. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prace w zakresie bieżącej konserwacji i naprawy budowli piętrzących zlokalizowanych w korycie rzeki Seracz - jaz w km 0+534, w km 3+156 i w km 5+240 w miejscowości Głużek, gm. Wiśniewo, jaz w km 7+098 w miejscowości Podkrajewo, gm. Wiśniewo, jaz w km 9+628 w miejscowości Wojnówka, gm. Wiśniewo położonych na terenie Nadzoru Wodnego w Mławie. Prace polegać będą na: - naprawie mechanizmów wyciągowych jazów (0+534, 5+240) oraz smarowaniu elementów ruchomych urządzeń piętrzących, - oczyszczeniu powierzchni betonowych wraz z uzupełnieniem ubytków w umocnieniach i wykonaniu warstwy ochronnej, - wykonaniu barierek ochronnych, - montażu łat wodowskazowych, - oczyszczeniu i malowaniu skorodowanych powierzchni konstrukcji stalowych. II. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujący warunek udziału w postępowaniu: 1. dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej: a/ Wykonawca musi wykazać się wykonaniem - w ciągu ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - co najmniej jednej (1) usługi, polegającej na obsłudze lub bieżącej konserwacji lub/ i utrzymaniu lub/i naprawie budowli piętrzących, tj. jazów lub/ i zastawek lub/ i zapór lub/ i stopni z piętrzeniem lub/i przepustów z piętrzeniem o wartości nie mniejszej niż 20 000,00 zł brutto. 2 Zamawiający wymaga, aby warunek określony w pkt. 7.2.1. lit a/ SWZ, był spełniony w całości przez jeden podmiot (wykonawcę lub podmiot oddający do dyspozycji wykonawcy niezbędne zasoby na potrzeby zamówienia). 3 Na potwierdzenie spełniania warunku, określonego powyżej, wykonawca - oprócz oświadczenia (formularza JEDZ), określonego w pkt 10.2.3 SWZ i 10.2.4 SWZ (jeśli dotyczy) - powinien złożyć na wezwanie zamawiającego wykaz usług oraz dowody, określające czy prace zawarte w wykazie zostały wykonane należycie oraz wykaz osób (patrz pkt 10.4 SWZ).
Interne KennungW.ROZ.2710.60.2025/ZZC
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art 138 ust. 1, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prace w zakresie bieżącej konserwacji i naprawy budowli piętrzących zlokalizowanych w korycie rzeki Seracz - jaz w km 0+534, w km 3+156 i w km 5+240 w miejscowości Głużek, gm. Wiśniewo, jaz w km 7+098 w miejscowości Podkrajewo, gm. Wiśniewo, jaz w km 9+628 w miejscowości Wojnówka, gm. Wiśniewo położonych na terenie Nadzoru Wodnego w Mławie. Prace polegać będą na: - naprawie mechanizmów wyciągowych jazów (0+534, 5+240) oraz smarowaniu elementów ruchomych urządzeń piętrzących, - oczyszczeniu powierzchni betonowych wraz z uzupełnieniem ubytków w umocnieniach i wykonaniu warstwy ochronnej, - wykonaniu barierek ochronnych, - montażu łat wodowskazowych, - oczyszczeniu i malowaniu skorodowanych powierzchni konstrukcji stalowych. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1 do SWZ: opis przedmiotu zamówienia, mapy lokalizacyjne, przedmiary prac . Ponadto przed rozpoczęciem prac Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z „Katalogiem dobrych praktyk” (w zakresie odpowiadającym realizowanym pracom): a) Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania; https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych b) Dobre praktyki utrzymania rzek; https://www.wwf.pl/sites/default/files/2018-10/Dobre_praktyki_utrzymania_rzek_wyd_II.pdf c) Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych; https://straznicy.wwf.pl/renaturyzacja-wod-podrecznik-dobrych-praktyk-renaturyzacji-wod- powierzchniowych/