See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowych usług pralniczych na rzecz komórek organizacyjnych Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie - ZP-9/25
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia w zakresie świadczenia kompleksowych usług pralniczych na rzecz Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie wraz z dzierżawą asortymentu pralniczego. 2. Przedmiot zamówienia świadczony będzie przez Wykonawcę zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej wszystkich załącznikach: - załączniku A do SWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (umowy), w tym obowiązków Wykonawcy, - załączniku B do SWZ - Wykaz komórek organizacyjnych Zamawiającego na rzecz, których świadczone będą usługi pralnicze, - załączniku C do SWZ- Zestawienie dzierżawionego od Wykonawcy asortymentu pralniczego i worków poliestrowych, w podziale na poszczególne komórki, - załączniku D do SWZ - Druk zdawczo-odbiorczy, - załączniku E do SWZ - Druk zdawczo-odbiorczy, - załączniku F do SWZ - Wykaz komórek organizacyjnych, dla których Wykonawca utworzy w systemie magazyny online i umożliwi dostęp za pomocą kodu, - załączniku G do SWZ - Opis sposobu oznakowania odzieży ochronnej, - załączniku H do SWZ - Zestawienie dostarczanych przez Wykonawcę worków foliowych do poszczególnych komórek organizacyjnych Zamawiającego, - załączniku I do SWZ - Harmonogram odbiorów asortymentu pralniczego przekazywanego Wykonawcy przez komórki organizacyjne Zamawiającego, oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi we wzorze umowy (załącznik nr 4 do SWZ), której częścią integralną są załączniki A – I do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje między innymi: 1) Świadczenie kompleksowych usług pralniczych na rzecz komórek organizacyjnych Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie: 1.1) Usługi pralnicze świadczone będą przez Wykonawcę w zakresie prania i dezynfekcji oraz napraw szwalniczo-krawieckich następującego asortymentu pralniczego (zwanego również „asortymentem”): 1.1.1) asortymentu pralniczego dzierżawionego od Wykonawcy: a) bielizna szpitalna: poszwy, poszewki, prześcieradła; b) poszewki na poduszki o właściwościach nieprzemakalnych paroprzepuszczalnych; c) podkłady nieprzemakalne; d) poduszki, kołdry, pledy; 1.1.2) asortymentu pralniczego Zamawiającego: a) piżamy, szlafroki, koszule; b) firanki, zasłony, koce; c) ścierki, ręczniki, obrusy; d) odzież ochronna pracowników (np.: fartuchy, spodnie, spódnice, bluzy, itp.); e) ubrania pacjentów (np.: bielizna, odzież, ubrania wierzchnie); f) pasy magnetyczne – usługa prania wykonywana zgodnie z zaleceniami producenta, tj. pasy można prać w temperaturze do 95°C (niższa temperatura przedłuża żywotność pasów), w nieagresywnych środkach piorących, nie wolno używać wybielaczy, nie wolno prać w tunelach pralniczych oraz suszyć w suszarkach i maszynach do suszenia, nie wolno maglować; g) materace – usługa dezynfekcji wykonywana w komorze dezynfekcyjnej. 1.2) W ramach usługi Wykonawca dokonywał będzie napraw szwalniczo-krawieckich asortymentu pralniczego (np.: przyszywanie guzików, troków, łat, cerowanie, zszywanie, naprawa uszkodzonego asortymentu, wymiana zamków błyskawicznych przy spodniach i spódnicach odzieży ochronnej pracowników po uszkodzeniu zamków przy prasowaniu, itp.), poza ubraniami pacjentów. 1.3) Ponadto zakres usług pralniczych obejmuje: odbiór brudnego asortymentu, załadunek, transport, suszenie, maglowanie lub prasownie, odplamianie, składanie i segregację asortymentu czystego wg. rodzajów, pakowanie, przywóz czystego asortymentu zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej, rozładunek i dostawę do poszczególnych komórek organizacyjnych Zamawiającego. 2) Dzierżawę asortymentu pralniczego. 2.1) Zamawiający dzierżawił będzie od Wykonawcy asortyment w rodzaju i ilościach (szt.): a) poszwa – 1 775 b) poszewka – 1 775 c) prześcieradło – 1 815 d) poszewka na poduszkę o właściwościach nieprzemakalnych paroprzepuszczalnych - 50 e) podkład nieprzemakalne – 180 f) poduszka – 1 105 g) kołdra – 1 085 h) pledy - 627 2.2) Planowana do dzierżawy ilość asortymentu w podziale na poszczególne komórki organizacyjne Zamawiającego określa stosowny załącznik do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości sztuk dzierżawionego asortymentu. 2.3) W cenę dzierżawy asortymentu pralniczego wliczony jest: a) koszt za użytkowanie poszczególnej sztuki asortymentu, b) koszt świadczenia usług pralniczych pojedynczej sztuki asortymentu, 3) Oznakowanie dzierżawionego asortymentu pralniczego. 4) Oznakowanie asortymentu pralniczego Zamawiającego. 5) Dostawę odzieży jednorazowej 6) Dostawę worków poliestrowych w ilości łącznej 314 szt. 7) Dostawę worków foliowych o pojemności 120 l w ilości 542 sztuk miesięcznie. 4. Wykonawca świadczył będzie usługę zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi dla procesów dezynfekcji i prania w zależności od asortymentu, skażenia bielizny oraz technologii warunków obowiązujących dla placówek ochrony zdrowia, zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej bezwzględnie przestrzegając zarządzeń i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, a także zgodnie z innymi obowiązującymi przepisami prawa.
Vorherige Bekanntmachung: 273006-2025
Interne Kennung: ZP-9/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie kompleksowych usług pralniczych na rzecz komórek organizacyjnych Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie