500437-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa odcinka drogi od ul. Rybnickiej (DK 78) do ul. Bojkowskiej (DP 7202 S) - południowa część obwodnicy miasta (DP 7206 S)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa odcinka drogi od ul. Rybnickiej (DK 78) do ul. Bojkowskiej (DP 7202 S) - południowa część obwodnicy miasta (DP 7206 S)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowych robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa odcinka drogi od ul. Rybnickiej (DK 78) do ul. Bojkowskiej (DP 7202 S) – południowa część obwodnicy miasta (DP 7206 S)’’, na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Gliwice o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej nr ZRID-1/2026 z dnia 08.04.2026 r. (znak: AB.6740.7.4.2025). Inwestycja zlokalizowana jest w granicach administracyjnych Gliwic – miasta na prawach powiatu, na terenie województwa śląskiego. Niniejsze zadanie dotyczy budowy nowego odcinka drogi łączącego ul. Rybnicką z rondem Produkcyjnym. Zakres robót budowlanych: -Nowy odcinek obwodnicy o długości ok 1,8 km (od ul. Rybnickiej do ul. Produkcyjnej). -Istniejący odcinek od ronda Produkcyjnego do ul. Bojkowskiej (rozbudowany o zatokę autobusową i zasilanie oświetlenia). - Kategoria ruchu-ciężki. - Klasa dr.: Z. - Rozbudowa skrzyżowania z ul. Rybnicką. - Ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów. - Oświetlenie uliczne i odwodnienie ulicy.(kanalizacja deszczowa). - Rozbudowa sygnalizacji świetlnej, budowa urządzeń ITS i budowa kanału technologicznego. - Dwa przystanki autobusowe (po dwie zatoki w przeciwnych kierunkach). - Zjazdy do nieruchomości. - Usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją - Zagospodarowanie zielenią. - Przebudowa lub zabezpieczenie kolidujących sieci uzbrojenia. - Przebudowa ROD.
Interne KennungZDM-ZPU.26.14.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDokumenty lub oświadczenia, składane w toku postępowania o zamówienie publiczne: 1) Wykaz oświadczeń, które wykonawca składa wraz z ofertą lub wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w celu potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria selekcji: - oświadczenie złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia(...) - zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (...) 2) Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108, 109 ustawy pzp: -informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy pzp, - zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego - zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowo jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego -informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, - odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, -oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej - oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp o treści ZAŁĄCZNIKA NR 3 do SWZ oświadczenie wykonawcy dotyczące podmiotów wskazanych w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, o treści ZAŁĄCZNIKA NR 14 do SWZ 3) Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu: - wykaz robót budowlanych - wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego Informacje o dokumentach znajdują się w Rozdziale 11 SWZ 2) wraz z ofertą należy złożyć: a) kosztorys ofertowy, b) upoważnienie osób do podpisania oferty musi bezpośrednio wynikać z dokumentów rejestrowych. W przeciwnym wypadku do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo, c) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 11 do SWZ (wyłącznie w przypadku, gdy wykonawca powołuje się na zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby), d) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 4 do SWZ (dotyczy wyłącznie podmiotów występujących wspólnie, np. konsorcjum, spółka cywilna) zgodnie z rozdziałem 11SWZ
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 77211400 Fällen von Bäumen, 45233140 Straßenarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowych robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa odcinka drogi od ul. Rybnickiej (DK 78) do ul. Bojkowskiej (DP 7202 S) – południowa część obwodnicy miasta (DP 7206 S)’’, na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Gliwice o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej nr ZRID-1/2026 z dnia 08.04.2026 r. (znak: AB.6740.7.4.2025). Inwestycja zlokalizowana jest w granicach administracyjnych Gliwic – miasta na prawach powiatu, na terenie województwa śląskiego. Niniejsze zadanie dotyczy budowy nowego odcinka drogi łączącego ul. Rybnicką z rondem Produkcyjnym. Zakres robót budowlanych: -Nowy odcinek obwodnicy o długości ok 1,8 km (od ul. Rybnickiej do ul. Produkcyjnej). -Istniejący odcinek od ronda Produkcyjnego do ul. Bojkowskiej (rozbudowany o zatokę autobusową i zasilanie oświetlenia). - Kategoria ruchu-ciężki. - Klasa dr.: Z. - Rozbudowa skrzyżowania z ul. Rybnicką. - Ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów. - Oświetlenie uliczne i odwodnienie ulicy.(kanalizacja deszczowa). - Rozbudowa sygnalizacji świetlnej, budowa urządzeń ITS i budowa kanału technologicznego. - Dwa przystanki autobusowe (po dwie zatoki w przeciwnych kierunkach). - Zjazdy do nieruchomości. - Usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją - Zagospodarowanie zielenią. - Przebudowa lub zabezpieczenie kolidujących sieci uzbrojenia. - Przebudowa ROD. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ oraz dokumentacja projektowa - załącznik nr 8 do niniejszej SWZ